P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reisibüroo: Balil on vähemalt 27 eestlast

Facebook
Comments
Bali saare vulkaanipurse on tekitanud segadust lennujaamade töös ning viinud osade saareelanike evakueerimiseni.
Bali saare vulkaanipurse on tekitanud segadust lennujaamade töös ning viinud osade saareelanike evakueerimiseni. Foto: Johannes P. Christo JOHANNES CHR/REUTERS/Scanpix

Eesti suurima reisiagentuuri Estraveli andmetel on Bali saarel praegu 27 reisibüroo klienti.

Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson-Cruz ütles, et hommikul aktiviseerunud vulkaan on peamistest turismipiirkondadest ehk saare keskosas asuvast Ubudist, mereäärsetest kuurortidest Sanurist, Kutast, Seminyakist ja Uluwatust nii kaugel, et inimeste kohalikku eluolu see ei mõjuta. «Mitmed Balil viibivad eestlased on kinnitanud, et naudivad puhkust ja kohalik elu kulgeb tavapärases rütmis,» sõnas ta ja lisas, et saarel on praegu 27 Estraveli klienti.

Küll aga on kuni 4000 meetri kõrgusele paisatud suitsu- ja tuhapilvede tõttu häiritud lennuliiklus. «Bali peamine lennujaam Ngurah Rai ehk Denpasar International Airport töötab tõrgeteta, kuid mitmed lennufirmad on otsustanud lennud peatada, kuna vulkaanituhk on lennukimootoritele ohtlik,» selgitas Ilisson-Cruz. 

Osa lendudest on ümber suunatud ja tuhapilv liigub Ilisson-Cruzi sõnul naabersaare Lomboki suunas, kus asuv lennujaam on suletud. «Jälgime olukorda ja kohapeal olijatel soovitame jälgida kohalikku meediat ja vajadusel kontakteeruda oma reisikorraldajaga,» ütles Ilisson-Cruz. Ta lisas, et kindlustus hüvitab edasilükkamise tõttu tekkiva kuhu juhul, kui inimesel on olemas enne vulkaanipurset ostetud looduskatastroofi lisakaitse.

Ilisson-Cruzi soovitused inimestele Bali saarel:

- Jälgida oma lennu staatust lennufirma veebist või Denpasari rahvusvahelise lennujaama koduleheküljel https://www.baliairport.com/flight-status-arrivals-departures/. Küsimuste tekkimisel võtta ühendust oma reisikonsultandi või lennufirma esindajaga. 

- Vältida reisimist Agungi vulkaani piirkonda, sest 7,5 km tsoonist vulkaani läheduses on inimesed evakueeritud.

- Jälgida internetist jooksvat informatsiooni ja olla kursis vulkaanituha liikumisega. Näiteks BBC lehel uuendatakse jooksvalt infot http://www.bbc.com/news/world-asia-42126284

- Järgida kohalike ametivõimude soovitusi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles