Aktivist: Reidi tee arutelus tehti samm õiges suunas

Tallinnas Kadriorus avaldati tänavu sügisel meelt kavandatava Reidi tee vastu.

FOTO: Liis Treimann

Täna toimus Tallinna linnapea, linnaarhitekti, ekspertide ning ühiskonnaaktivistide kohtumine kavandatava Reidi tee küsimuses, mis oli ühe osavõtnu, arhitekt-urbanisti Elo Kiiveti sõnul «samm õiges suunas».

Elo Kiivet rääkis Postimehele, et tänane arutelu kulges rahulikult ja positiivses õhkkonnas. «Meile näidati muudatusi, mis on projektis tehtud. Need on küll üsna väikeses skaalas, aga siiski samm õiges suunas. Me oleme ka rõõmsad selle üle, et lõpuks oleme linnavalitsusega ühe laua taga ja saame rahulikult rääkida ja koostööd teha,» avaldas Kiivet heameelt.

Suure murrangu toimumiseks on praegu Kiiveti sõnul veel liiga vara. «Me saime natuke uut infot, mille vaatame digitaalselt üle ja anname linnale täiendavatest küsimustest teada. Järgmine kohtumine toimub kas selle nädala lõpus või järgmisel esmaspäeval ning siis saame jälle konkreetsemalt rääkida,» ütles Kiivet.

Kiiveti sõnul on aktivistide põhimure olnud see, et Reidi tee mõõtmed pole praeguses projektis optimaalsed ja keskkonnasäästlikud. «Keskkonnasäästlikkuse all me mõtleme pigem mitte ainult puid, muru ja põõsaid, vaid ka inimesi ja nende heaolu, et neil oleks mererannas ja pargis hea olla.» 

Küsimusele, kas Reidi tee projekti tuleviku suhtes võib olla optimistlik, vastas Kiivet, et see on ettevaatlik optimism. «Linn näitab üles head tahet, mis on äärmiselt positiivne. Aga eks me näe, kas me jõuame kõiki rahuldava kompromissini.»

Tagasi üles
Back