R, 7.10.2022

Maanteeamet tuleb sõidueksamil põrunutele vastu

Hanneli Rudi
Maanteeamet tuleb sõidueksamil põrunutele vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Maanteeamet laseb taas põrunuid kiiremini uuele katsele.
Maanteeamet laseb taas põrunuid kiiremini uuele katsele. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kui seni sai riiklikul sõidueksamil läbi kukkunu uue võimaluse oma oskusi näidata alles kuu aja möödudes, siis nüüd on maanteeamet otsustanud alates veebruarist tulevastele juhtidele vastu tulla.

Mullu  juulist viis maanteeamet sisse muudatuse, kus B-kategooria sõidueksamile registreerimisel hakati eelistama esmakordselt eksamile tulijaid ning korduseksami sooritamise võimalus tekkis juhikandidaadil üldjuhul kuu möödudes, teatas maanteeamet.

Loe ka: «Sõidueksamil põrunut niipea uuele katsele ei lasta»

«Muudatuse tingis asjaolu, et niinimetatud  sarieksamineeritavad broneerisid pidevalt sõidueksamiaegu ega panustanud enda täiendamisse. Pigem käidi eksamil sõitu proovimas ja õppimas,» selgitas ameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa. Ta lisas, et pärast muudatust on eksami mittesooritanud juhikandidaadid võtnud autokoolidest märkimisväärselt rohkem lisatunde.

Kui muudatuse alguses läbis B-kategooria sõidueksami vaid 39 protsenti juhikandidaatidest, siis detsembris oli läbisaanute arv tõusnud 50 protsendile. Kuna tulemused on paranenud ja lisasõidutunde võetakse rohkem, otsustas maanteeamet, et alates veebruarist saab juhikandidaat sooritada korduseksami vabade aegade olemasolul kaks nädalat pärast eelneva eksami ebaõnnestumist.

Maanteeamet võttis 2017. aastal vastu 36 355 sõidueksamit, millest pooled olid korduseksamid, teatas amet B-kategooria sõidueksameid võeti vastu 26 815 tükki ja edukalt sooritas selle 43 protsenti juhikandidaatidest.

2017. aastal lahendas maanteeamet 206 vaiet. Sõidueksami tulemus vaidlustati 193. korral, millest rahuldati 19. Teooriaeksami tulemus vaidlustati 13. korral ning otsust muudeti kolmel korral.  

 Maanteeameti kodulehel saab tutvuda sõidueksamitega seotud statistikaga. Statistika näitab vastuvõetud ja läbitud sõidueksamite arvu eri maakondades. Lisaks saab tutvuda autokoolide õpilaste sõidueksami läbimisprotsendiga kõigi kategooriate ja büroode kaupa.

Märksõnad
Tagasi üles