Haiglas viibiv Savisaar homme tõenäoliselt kohtusse ei jõua

Edgar Savisaar.

FOTO: Tairo Lutter

Korruptsioonisüüdistustega kohtu all oleva veteranpoliitiku Edgar Savisaare kohtuistung jääb teisipäeval suure tõenäosusega ära, sest raviarsti Peep Põdderi sõnul on Jõgeva haiglas viibiva Savisaare tervis väga halb ning istungil osalemine võib lõppeda tõsiste tagajärgedega.

«Ta (Edgar Savisaar – toim) on mul juba eelmisest nädalast haiglas ja mitu päeva intensiivis olnud, veresuhkur on väga kõrge,» ütles Põdder BNSile. «Täna tõin ta intensiivist ära. Ta on esimest päeva ilma seadmeteta, mis manustasid talle püsivalt insuliini. Püüame esimest päeva minna süstidele tagasi. Lisaks on Savisaare ajus infarktijärgne kolle ka päris suur – tal on palju probleeme.»

Põdderi sõnul puudub Savisaarel igasugune haiguskriitika ja see on seotud tema haigusega. «Tema muudkui läheks rindele, aga see lõpeks varem või hiljem halvasti,» sõnas arst. «Savisaar läheks kindlasti istungile, tema ainult sinna tükibki,» lausus Põdder ja lisas, et tema arvates ei tohiks Savisaar kohtusse minna, sest ta tervislik seisund võib minna väga halvaks sellises situatsioonis.

Savisaar kurtis ülemöödunud nädala lõpus ka ise tervise halvenemise üle. «Minu diabeet läheb aina halvemaks, südameinfarktist on uusi järelmeid ja jalg annab järjest tugevamaid fantoomvalusid. Tuleb ikka kuulata minu raviarsti doktor Põderit, mõistlikkuse piires,» kirjutas Savisaar 14. jaanuaril sotsiaalmeedias.

Savisaar pidi oma korruptsioonikaasuse raames viimati kohtusaalis olema 12. detsembril, kuid siis teatas tema kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs kohtule, et Savisaar oli eelmisel päeval haiglasse viidud. Seepeale määras kohus uued istungid 23. ja 24. jaanuarile.

Tagasi üles