Eesti hümn sai GPSi abil maailmakaardile

FOTO: Kuvatõmmis internetist

Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks kirjutasid 588 inimest GPSi abil Eesti hümni maailmakaardile. Hümni kogupikkus tuli üle 300 kilomeetri, sõnad said kaardile erinevates Eesti linnades ja asulates ning ka väljaspool Eestit.

Hümni joonistamisele andsid oma panuse lasteaialapsed, kooliõpilased, tervisesportlased ja koertega jalutajad ning ka Eesti piirivalvurid, kes tegid ühe sõna Peipsi järve jääle. Noorim GPS «hümnikirjutaja» oli mõnekuune, vanim 65-aastane.

Sõnad said kaardile kantud erinevates Eesti linnades Kuressaarest Rakvereni, Tallinnast Valgani ja paljudes väiksemates külades ja asulates. Lisaks tehti sõna «armas» Stockholmis ning «suure» Spokane linnas USAs. Arvestades iga osaleja panust eraldi liiguti kokku üle 1350 kilomeetri.

«GPSi abil hümni joonistamise idee andis aastavahetusel mulle sõber Tanel, kes kuulis sellest oma Leedu jooksusõprade käest,» ütles idee eestipoolne eestvedaja Reigo Kimmel, kelle sõnul viisid eestlased idee ellu kiiremini ning rohkemate osalejatega ehk teadaolevalt on tegemist esimese riigihümniga, mis on GPSi abil maailmakaardile joonistatud.

Eesti hümni GPS kujul näeb SIIT

Tagasi üles