L, 1.04.2023

Kaljulaid tutvustas Rahvusvahelise Valuutafondi presidendile Eesti digisaavutusi

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Christine Lagarde ja Kersti Kaljulaid.
Christine Lagarde ja Kersti Kaljulaid. Foto: IMF

President Kersti Kaljulaid tutvustas reedel Washingtonis kohtumisel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) presidendi Christine Lagarde`iga Eesti e-riigi edusamme alates e-maksuametist kuni X-teeni.

Riigipea rõhutas kohtumisel, et inimesed ise on kõige paremad digiriigi vedurid ja riik peab omalt poolt vaid tuge pakkuma, teatas presidendi pressieteenistus.

Kaljulaid selgitas, et Eestis on e-riigi ja digiühiskonna arengut inimesed alati ise suunanud ja riik peab vaid tagama selle turvalisuse. «Ja kui kord juba alustad, siis digist enam tagasiteed ei ole,» ütles riigipea.

Samuti oli kohtumise üheks teemaks sooline palgalõhe ja nii Kaljulaid kui Lagarde nõustusid, et see on teema, milles tuleb inimeste teadlikkust suurendada.

Lisaks räägiti ka sellest, et globaliseeruvas maailmas tuleb juba praegu mõelda, kuidas tulevikutöö hakkab mõjutama meie ühiskondi.

President Kaljulaid on töövisiidil Ameerika Ühendriikides ja osaleb reedel Maailmapanga ning Maailma Terviseorganisatsiooni konverentsil, kus räägib Eesti universaalse ravikindlustuse kogemusest.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles