Logistikapataljon külastas Siili käigus Eestimaa koole

FOTO: Kaitsevägi

Suurõppus Siil paistab silma mitmetahulisuse poolest ning tähelepanu suunatakse igapäevases elukeskkonnas tegutsemisele. Lisaks lahingutele on päevakorras noortele suunatud sotsiaalsed tegevused.

Sõjaväelogistikud toetuse väejuhatusest külastasid sel nädalal Eestimaa eri paigus koole, et tutvustada noortele oma tegevust, tehnikat, varustust ja relvastust. Julgemad said sõdurite juhatamisel airsoft relvaga ka sihtmärgi laskmist ning maskeerimispulkade

„Koolide ja lasteaedade külastamisest on saanud meie jaoks tähtsal kohal olev traditsioon,“ ütles logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla, lisades et „Eesti kaitseväes, mis on loodud meie elanikkonna kaitseks, tahame olla tsiviilelanikkonnale igas mõttes lähedal ning mis võiks olla veel parem koht enda tutvustamiseks kui koolid. Ja kellele siis veel kui mitte noortele?“. Reidla märkis, et ka sõdurite jaoks on koolikülastustest saadav positiivne emotsioon hindamatu väärtusega ja seni on ka koolid meie teada väga rahule jäänud.

Vaata pilte SIIT.

Kuna toetuse väejuhatuse logistikapataljon on Siili raames jaganud oma jõud üle Eesti laiali, siis külastati ka koole kolmes erinevas kohas. Oma erilise koolipäeva said selle Siili kestel Jõgeva Gümnaasium ja Puurmani Mõisakool Jõgevamaal, aga ka Palivere Põhikool Läänemaal.

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine. Logistikapataljon paikneb alaliselt Ämari lennubaasi territooriumil.

Tagasi üles