Õnnetused Siilil: mitu luumurdu ning kaks avariid, kuid mitte ühtegi äpardust priimustega

Õppuse Siil linnalahing Valgas

FOTO: Arvo Meeks / LEPM

Nädalavahetusel lõppenud Eesti suurim kaitseväeõppus Siil möödus suuremate õnnetusteta. Võrreldes eelmise aastaga polnud tänavu ühtegi priimustega seotud põletusõnnetust. 

«Suurõppuse Siil 2018 raames ei olnud õnneks ühtegi suurte kahjudega õnnetust. Aset leidis küll kaks kergemate vigastustega lõppenud autoavariid, kusjuures osa õnnetusse sattunutest jätkasid hiljem õppusel osalemist,» ütles kaitseväe pressiesindaja esmaspäeval BNSile.

«Samuti oli kukkumisest tingitud luumurde ning ka kergemaid jalaväänamisi, marrastusi ning põrutusi, kuna õppus toimus siiski enamasti maastikul ning olemuslikult oli tegu füüsiliselt intensiivse tegevusega,» jätkas kaitseväe esindaja.

«Eraldi tahaks aga välja tuua, et see aasta ei olnud ühtegi priimustega seotud põletusõnnetust. Selle vältimiseks sai ka tehtud tugevat ennetustööd, seega võime tõdeda, et see läks korda,» lisas ta. 

Laupäeval Valgas peetud viimase õppelahinguga lõppenud suurõppus Siil algas 2. mail. Õppuse käigus mängiti läbi eri stsenaariumid, mille käigus harjutasid koostööd politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, Kaitseliit, kaitsevägi, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid ning liitlaste ja partnerriikide relvajõudude üksused. Õppusest võttis osa üle 18 000 inimese 19 riigist.

Eelmine suurõppus Siil peeti 2015. aasta mai esimeses pooles ning sellest võttis osa üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase.

Möödunud aastal juhtunud õnnetused

Mäletatavasti juhtus eelmisel aastal mitu suuremat õnnetust: 

19. mail valas ajateenija kuumale priimusele peale piiritust, mis süttis. Põletushaavu saanud ajateenija kaaslased andsid talle kohapeal esmaabi ning kiirabi viis ta Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

19. mail sai Ida-Virumaal Sonda vallas teelt välja sõitnud soomukis vigastada kaks briti sõdurit, kes said kergeid vigastusi.

18. mail sai kaitseväe sõiduk kõrgepingeliini alt läbi sõites elektrilöögi ja süttis. Kolmest ajateenijast viidi üks põletushaavadega haiglasse.

16. mail sai Tallinnas Männikul raskelt viga Kevadtormil osalenud reservväelane, kui tagurdanud veoauto talle otsa sõitis.

Tagasi üles