Perearstide selts: iga arst peab oma töös lähtuma tõenduspõhistest ravijuhistest

Perearstikeskuse juht Urve Prits.

FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti Perearstide Selts leiab Telliskivi perearstikeskuse juhtumit kommenteerides, et perearst peaks lähtuma tõenduspõhistest ravijuhistest.

Tänane Postimees kirjutas, et Tallinna Telliskivi perearstikeskuse klient kaotas neeru, sest homöopaatia usku perearst ei suutnud naise krooniliseks muutunud põiepõletikku alternatiivravimeetoditega mitme aasta jooksul välja ravida. Kui naine lõpuks uroloogi juurde jõudis, selgus, et neeru oleks saanud päästa.

Eesti Perearstide Selts on seltsi juhi Le Vallikivi sõnul seisukohal, et iga arst peab oma töös lähtuma patsiendi parimatest huvidest ja patsiendi ohutusest, samuti tõenduspõhistest ravijuhistest. «Arsti töö ei tohi mingil tingimusel kahjustada patsienti,» lausus ta.

Perearstina praktiseeriv Le Vallikivi selgitas, et kui haigekassa on sõlminud perearstiga lepingu inimestele perearstiabi osutamiseks, siis peab perearst tagama ka selle kättesaadavuse ja ravikvaliteedi lepingus ette nähtud tingimustel. «Inimese vaates võiks patsient kõikjal Eestis saada ühetaoliselt kõrgekvaliteetset perearstiabi, mis vastab Eesti ja rahvusvahelistele ravijuhistele ning Eesti perearstipraksiste värskele kvaliteedijuhisele,» ütles ta.

Vallikivi lisas, et perearsti töö nõuetele vastavuse järelevalvet teostab terviseamet, kes väljastab ka tegevuslubasid ning haigekassa, kes kontrollib oma lepingupartnerite ravikvaliteeti ja kättesaadavuse nõudeid. Nendele nõuetele mittevastavuse korral ei ole inimesel õigust perearstina tegutseda.

Tagasi üles