Galerii: president Kaljulaid tunnustas laste ja noorte heaks panustajaid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänasel lastekaitsepäeva pidulikul tähistamisel Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias anti üle «Lastega ja lastele» auhinnad, tunnustamaks neid, kes on teinud laste ja noorte heaks rohkem, kui neilt oodatakse või nõutakse.

«Lapse suur tegu» auhinna pälvisid kuus last ühendusest RePla: Sascia Assak, Nilgün Bahsi, Kristina Pazekova, Johanna Heinsoo, Getterli Aavik ja Kerttu Filippov. Ühendus RePla on oma südameasjaks võtnud jäätmete sorteerimise ja taaskasutamise propageerimise.

«Muutuste looja» auhinna ning laste- ja noortežürii tunnustuse pälvis Mari Laas, kes töötab alates 2007. aastast kokana Kohila lasteaias Sipsik ning on oma järjepideva tööga mõjutanud ka paljusid teisi lasteaedu ja peresid üle Eesti, jagades ideid ja kogemusi, kuidas õpetada lapsi mitmekülgselt toituma ja liikumisest rõõmu tundma.

Elutööpreemia pälvis Aime-Laine Kahk, kes on üle 60 aasta juhendanud laste näiteringe.

Eripreemia pälvis Jelena Karpova, kes on meditsiiniõde Maarjamaa Hariduskolleegiumi Valgejõe õppekeskuses. Selles käitumisprobleemidega noortele mõeldud koolis on ta töötanud 25 aastat.

President Kersti Kaljulaid toonitas tänasel lastekaitsepäeval Kadrioru roosiaias tunnustusauhindade jagamisel, et kõige olulisem on hoida neid, kes edaspidi hoiavad meie Eestit. 

«Kaitsmine tähendab ka üldisemalt hoolimist, hoolitsemist, armastust. Ja nii on just laste kaitse andnud meile ehk ühe olulisima asja, mis meist inimesed teeb,» lausus president Kersti Kaljulaid täna kantselei roosiaias toimunud «Lastega ja lastele» tunnustusauhindade üleandmisel. «Tänan neid, kes töötavad väsimatult selle nimel, mis ongi kõige olulisem: et hoida neid, kes edaspidi hoiavad meie Eestit,» lisas president Kaljulaid.

«Meie elutee alguse abitus on andnud meile koostööoskuse, sest ilma selleta ei oleks me püsima jäänud. Laps ilma vanemateta ja need omakorda ilma sugulaste, naabrite, kogukonnata ei oleks lihtsalt ellu jäänud. Teate ju – läheb vaja tervet küla, et üks laps üles kasvatada,» ütles riigipea. «Lastekaitsepäev, mida täna tähistame, viitab sõnana vast millelegi, millest ei tahaks lastega seoses esimese asjana mõelda. Kuid me teame, et peab. Ka üks laps, kes vajab kaitset ebaõigluse, ülekohtu, vägivalla eest, on liiga palju.»

Tunnustusauhinda «Lastega ja lastele» annavad välja kaheksa laste heaolu väärtustavat organisatsiooni ja asutust: MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Sotsiaalkindlustusamet, Õiguskantsleri Kantselei ja Vabariigi Presidendi Kantselei.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles