P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reformierakond kavatseb Tartus valimised võita

Kajar Kase
Reformierakond kavatseb Tartus valimised võita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reformierakonna tort
Reformierakonna tort Foto: Elmo Riig / Sakala

Reedel Tartus peetud Reformierakonna piirkonna üldkoosolekul seadis partei eesmärgiks võita 2009. aasta kohalikud valimised Tartus.Üldkoosolekul esinenud Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul on Reformierakond näidanud võimul oldud perioodi jooksul Tartus stabiilset linnavalitsemist, parandades märgatavalt tartlaste heaolu.

«Õigeid otsuseid tehes oleme saavutanud linnarahva poolehoiu ja usalduse. Oleme veendunud, et meie tööd linnarahva hüvanguks tunnustatakse valimisvõidu näol ka järgmistel valimistel,» ütles Kruuse.

Linnapea lisas, et valimisteni on jäänud vähem kui aasta ning kindlasti muutuvad aktiivsemaks ka opositsioonijõud. «Reformierakonna eesmärk seevastu on mitte langeda poliitilise mudaloopimise tasandile ning vältida populismi,» sõnas Kruuse.

«Tartu on üks Eesti kasvukeskustest, mille dünaamilisus põhineb ennekõike tugeval rahvusvahelisel akadeemilisel mainel ja Tartu siseriiklikul rollil haridus-, teadus- ja meditsiinikeskusena. Tartu on tõestanud ennast elamisväärseima linnana Eestis, kuid meie soov on kujundada Emajõe-Ateenast parima elukeskkonnaga linn kogu Euroopas,» täiendas Kruuse.

Reformierakond võitis 2005. aastal toimunud kohaliku omavalitsuse valimised Tartus, kogudes 11 243 linlase toetuse ning saades sellega 49 linnavolikogu kohast 19.

Märksõnad
Tagasi üles