Taliga: valitsust ei saa usaldada
ERR.ee video!

Ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga piketil.

FOTO: Peeter Langovits.

Töölepinguseadusega tekkinud probleemide näitavad ametiühinguliidri Harri Taliga sõnul, et valitsus ei ole usaldusväärne partner.


«Valitsusel napib usaldusväärsust. Riik annab sõna ja siis võtab sõna - see ei ole härrasmehelik käitumine,» ütles Taliga, kui võrdles head kolmepoolset kokkulepet džentelmenide kokkuleppena, vahendab ERR Uudised «Terevisiooni».

Eesti ametiühingute keskliidu esimees Taliga kinnitas, et liit kavatseb ka edaspidi valitsusele seaduse osas peale käia ning loodab, et kui täna liidu sõna ei mõju, siis kunagi ikka mõjub, samas ei välistanud Taliga ametiühingute proteste.

Taliga tõdes, et liit on teinud läbirääkimiste käigus ka vigu.

«Meile heideti ette, et me annaksime läbirääkimiste käigust rohkem informatsiooni. Ja teiseks - edaspidi räägime me läbi ainult nende eelnõude osas, mis on saanud valitsuse selge seisukoha,» ütles ta ning lisas, et praeguse eelnõu puhul oli tegemist vaid sotsiaal- ja justiitsministeeriumi eelnõuga, mida veel maikuus ei olnud valitsus arutanud.

Liidu esimehe sõnul võidavad uuest töölepinguseadusest enim tööandjad, kelle kulusid hakkab osaliselt kandma töötukassa, ning enim kaotavad töötajad.

Tagasi üles
Back