Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tegevteenistusest lahkumine tõi kaela tohutu rahanõude

Eestlased käisid kalli raha eest poolakate juures just selliste M-28 tüüpi lennukite hooldamist õppimas. Üks tehnik lahkus aasta hiljem tegevteenistusest ning temalt nõutakse 10 000-eurone koolituskulu tagasi. FOTO: Wikipedia commons

Õhuväelase lahkumisavaldusega kaasnes kaitseväelt 10 000-eurone rahanõue, mis viiks mehe sisuliselt pankrotti. Selgub, et selliseid «üllatusi» on saanud tegevteenistusest lahkujad ennegi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õhuväe lennubaasi lennugrupi hooldeeskadrilli tehnik, seersandi auastmega Kristjan (30) sai tänavu aprillis tööpakkumise, mis on tema karjääri seisukohalt kahtlemata edasiminek.

Saksamaa lennukite hooldusettevõttes, kus mees oma teadmisi teenistuse ajalgi täiendamas käis, pakuti nii paremat palka kui ka rohkem teadmisi kui kaitseväes. Nii esitaski seersant õhuväele taotluse enda teenistusest vabastamiseks.

Õhuväe ülem kolonel Riivo Valge vabastas tehniku tegevteenistusest juuni algul. Teenistusest vabastamise käskkirjaga koos saabus aga seersandile šokeeriv nõue: koos vabastamisega paluti tal hüvitada 9956 eurot koolituskulu. Sellist raha tal sukasäärest võtta pole.

Tagasi üles
Back