Ka Eesti põgenemistubadel on evakuatsiooniga probleeme olnud

Tartus asuval Safecracker põgenemistoal ei tuvastanud päästeamet ühtegi puudust.

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

Pärast möödunud nädalavahetusel aset leidnud traagilist põgenemistoa põlengut Koszalini linnas on Poola tuletõrje sulgenud 26 põgenemistuba üle riigi. Eestis on põgenemistubasid 23, kes on ka meie päästeameti huviorbiidis olnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõigist 23 Eesti põgenemistoa teenuse pakkujatest on päästeamet kontrollinud kaheksat. Nende kaheksa hulgast kuuel on amet tuvastanud erinevaid probleeme ja teinud ettekirjutusi. Tõsi, õnneks on tänaseks enamik neist puudustest juba kõrvaldatud.

«Eelkõige on puudused seotud evakuatsiooniga. Tulekahju avastamise seadmed ja evakuatsioonivalgustus, mis õnnetuse ja elektrikatkestuse korral valgustavad väljapääsuteid on kontrollitavatel objektidel alatasa puudulikud. Lisaks tuleks tähelepanu juhtida lukustatud ustele,» kirjeldas päästeameti ohutusjärelevalve osakonna ekspert Rain Põllu põgenemistubade probleeme.

Poolas juhtunud õnnetuses saigi viiele teismelisele tüdrukule saatuslikuks evakuatsioonitee puudumine. Tulekahju sai alguse mitte lukustatud ruumist, kus tüdrukud olid, vaid sellest väljaspool olnud vigasest gaasiküttesüsteemist. Tuli lõikas põgenemistoa töötaja tee lukustatud ruumi ära ning puudus ka häirenupp, mille abil oleks ukse distantsilt avada saanud. Tüdrukud põlesid ilma mingisuguse põgenemisvõimaluseta sisse.

Rain Põllu selgitas, et loomulikult mõistab päästeamet, et põgenemistoa teenuse iseloom ja põhieesmärk ongi kliendile lõksus olemise tunnet pakkuda, kuid see on aktsepteeritav vaid hekteni, mil tegemist on fiktsiooniga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles