Mees tappis elukaaslase ja elas kaks nädalat koos laibaga Lasnamäe korteris

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Caro / Ramesh Amruth / Caro / Ramesh Amruth

Eelmise nädala kolmapäeval leiti Lasnamäe Vikerlase tänava korterist surnukeha ja 11. jaanuaril vahistas Harju maakohus 42-aastase Igori, keda kahtlustatakse oma elukaaslase tapmises.

Ohvri surnukeha leiti 9. jaanuaril Lasnamäel Vikerlase tänava korterist ning tapmises kahtlustatav peeti kinni sündmuskohal.

Tänaseks on kokku kogutud tõendid, mille järgi on alust arvata, et kuritöö sooritas naise elukaaslane. «Esmased uurimistoimingud on tehtud ning kõik seni kogutud tõendid viitavad sellele, et alkoholi tarvitamise ajal tekkis neil omavahel tüli,» ütles põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Katrin Pärtlas. Uurimine ja kohtuarsti info viitavad sellele, et kahtlusalune lõi oma elukaaslast noaga, «kuid ei teavitanud sellest meedikuid ega politseid ning naine suri saadud vigastustesse samas korteris.» 

Vanemprokuröri sõnul jäi mees pärast seda koos surnukehaga korterisse ning jätkas alkoholi joomist. «Tapmist avastasid pea kaks nädalat hiljem tema korterit kontrollima tulnud lähisugulased,» ütles Pärtlas ning lisas, et kuriteo raskust arvestades ning kahtlustatava tausta, siis oli ilmselge, et prokuratuur taotles ta vahi alla võtmist.

Kaks päeva enne surnukeha leidmist pöördus ohvri lähisugulane politsei poole, sest ei saanud naisega telefoni teel ühendust ning polnud kindel, kas naine on Tallinnas. Samal õhtul kontrollisid patrullpolitseinikud naise elukohta, kuid korteri aknad oli pimedad, korteris oli vaikus ning ka naabrid ei olnud elanikest enam kui nädala jooksul midagi kuulnud. Kuna sel hetkel polnud viiteid, et korteris keegi oleks, siis ust jõuga ei avatud.

9. jaanuari õhtul läksid ohvri lähisugulased korterit kontrollima ning leidsid pärast ukse avamist naisterahva surnukeha ning ohvri raskes joobes elukaaslase. Politseinikud pidasid varem kriminaalkorras karistatud Igori kuriteos kahtlustatavana sündmuskohal kinni.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Roger Kummi sõnul oli tegemist korteriga, kuhu on korduvalt kutsutud politsei nii elukaaslaste tülide kui ka alkoholitarvitamisega seotud rahurikkumiste tõttu.

«Kokku on politsei sellest korterist teateid saanud seitsmel korral ning neist enamasti naabrite kaebused lärmi kohta, kuid kahel juhul oli mees naist ka löönud. Naise löömise eest on mees kriminaalkorras karistatud ja läbinud ka kriminaalhoolduse ajal alkoholiravi ning vägivallaennetuse programmi, kuid paraku ei hoidnud see ära uut kuritegu,» rääkis Kumm.  

Kohus rahuldas prokuratuuri vahistmistaotluse ning 42-aastane Igor vahistati kohtueelse menetluse ajaks.

Tagasi üles