Pildid ja video: teadlased nõudsid meeleavaldusel rohkem raha (2)

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teadlased ja üliõpilased korraldasid täna pärastlõunal Tallinnas Stenbocki maja ees meeleavalduse, nõudes teadusele lisaraha.

Teadlased teatasid enne meeleavaldust, et teadusele ette nähtud lisarahast jõuab teadlasteni vaid kümnendik ning seda on selgelt liiga vähe.

Meeleavaldus algas kell 14, täpselt samal ajal kui Stenbocki majas kogunes teadus- ja arendusnõukogu, et arutada teaduse rahastamist.

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Teaduskoda ja Akadeemiliste Ametiühingute Nõukogu tegid veebruari alguses peaminister Jüri Ratasele ühispöördumise, milles juhtuisid tähelepanu, et Eesti teadussüsteem on kokkukukkumise äärel.

Teadlased palusid avalikus ühispöördumises peaminister Jüri Rataselt seista hea selle eest, et juurde tulevat teadusraha kasutataks viisil, mis esmalt lahendaks peamised teadlaskonna kitsaskohad, mis olid ajendiks teadusraha suurendamise ühiskondlikule kokkuleppele. 

Teadlased rõhutasid, et Eesti teaduse rahastamise osakaal riigieelarvest on langenud ligikaudu 0,5 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP), mis varsti ei võimalda enam teadussüsteemi töös hoida.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles