Sisuturundus

Ühised elamused liidavad

Lavastus "Väike prints", fotol Laura Nõlvak ja Karl Valkna, kõigile alates 7. eluaastast.

FOTO: Jaana Süld

Nädalavahetused on aeg pere jaoks. Samas, just nädalavahetustel tahaks kohtuda ka sõpradega, nendega koos midagi ette võtta, otsida elamusi ja lõõgastuda. Pere või sõbrad, sõbrad või pere?

Kahe vahel ei pea tegelikult valima, kui moodustada nädalavahetusel perekondadest sõpruskonnad ning tulla ühiselt NUKU teatrisse ja muusemi. Nädalavahetuse pakkumised suure, Ferdinandi saali etendustele on teatri sünnipäevakuul mõeldud peredele- ja sõpruskondadele. Teatrist räägitakse kui kaduvast kunstist, kuid sellest saadud elamused ei kao kuhugi – just need kasvatavadki igas vanuses inimesi.

NUKU mängukavast leiab midagi igale vanusele, sest enam ammu ei ole NUKU vaid väikelastele. On lastekirjanduse klassikuid, mille lavalaudadel vaatamine harib lapsi ja tuletab endalegi meelde, mille pärast klassika alati kõnetab. Näiteks Antoine de Saint-Exupéry „Väike prints“, sügavalt filosoofiline teos, mille põhjal tehtud visuaalselt fantaasiaküllane lavastus teeb lastest täiskasvanud ja muudab täiskasvanud lasteks.

Või eelmise hooaja publiku lemmik, Eleanor H. Porteri „Pollyanna“, südantliigutav lugu tüdrukust, kes muutis maailma. Ning üle-eelmisel hooajal rohketele teatriauhindadele nomineeritud „Timm Thaler ehk müüdud naer“, mis on paljude lapsepõlve lemmikteos. Lavastus jääb pärast kevadisi etendusi pikemale mängupuhkusele, seepärast tasub see nädalavahetusel sõpruskonnaga ära vaadata. „Miisu“ on pehmest nimest hoolimata üks ütlemata terav lugu ajakirjanikust ja tema kassist.

Lavastus "Timm Thaler ehk müüdud naer", fotol Taavi Tõnisson ja Mihkel Vendel, kõigile alates 10. eluaastast.

FOTO: Siim Vahur

Lavastus "Miisu", fotol Lee Trei ja Kait Kall, vanusele 4-10.

FOTO: Indrek Rammus

Ning suures saalis saab veel vaadata lavastusi „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“, mis räägib erilisest ja eraklikust poisist, kes näeb maailma teistest erinevalt, ning aprillis esietenduvat uuslavastust „Momo ehk Kummaline lugu ajavarastest ja lapsest, kes inimestele varastatud aja tagasi tõi“.

Väiksemate saalide lavastustest on varasem publik kiitnud värskelt kõnetavat klassikat noorte lavajõudude esituses. Gümnaasiumieast alates on mõtteainet pakkuv Franz Kafka „Protsess“, mis on valminud koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitega. A. H. Tammsaare tudengipõlve jutustuse põhjal dramatiseeritud „Noored hinged“ kõnetab oma ajatus värskuses nii meie trupi noori näitlejaid kui publikut. Muidugi on ka spetsiaalselt NUKU teatrile kirjutatud lugusid, nagu teatrilegendi Helle Laasi „Tsuhh, tsuhh, tsuhh“ ja „Kodud“ või Mirko Rajase „Puuhaldjate lugu“ pisikestele teatrisõpradele.

Pärast etendust NUKU muuseumis veedetud aeg ei ole põnevalt hariv ainult lastele. Nukuteatrikunsti muuseumis möödub märkamatult mitu tundi ühist aega ise nukuteatrit tehes, tutvudes uute sõprade ja oma lapsepõlvelemmikutega või ka muuseumietendusi ja -kontserte külastades.

Nautides NUKU majas pakutavat vaimutoitu, ei pea kultuuriküllast nädalavahetust siiski tühja kõhuga veetma. Hendriku kohvik on üks vanalinna soodsamaid kohvikuid rikkaliku koogi-joogi valikuga, kust ei puudu ka tugevam toit.

Ära siis unusta nädalavahetuse eripakkumisi peredele ja sõpruskondadele.

Kohtumiseni NUKU teatris!

Tagasi üles