Reformierakonna edu püsib ka pärast valimisi

Jüri Ratase ja Kaja Kallase kohtumine.

FOTO: Sander Ilvest

Valimised võitnud Reformierakond on populaarseim partei ka pärast valimisi läbi viidud küsitluses, kuid valimiste eelse ajaga võrreldes kasvas toetus ka EKRE-le, kuid kahanes Keskerakonnale.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi lubas Reformierakonna poolt vahetult pärast valimisi ehk 5.-18. märtsini läbi viidud uuringus hääletada 27 protsenti valijatest ja seda on kahe protsendipunkti võrra enam kui veebruari alguses ja keskel läbi viidud küsitluses.

Keskerakond langes küsitluses teisele kohale 24 protsendi suuruse toetusega, kuigi valimiste eel veebruaris oli Keskerakonna toetus 29 protsenti ning seega on Keskerakonna toetuse kukkumine veelgi suurem, kui võrrelda seda jaanuarikuise 33 protsendiga. 

Populaarsuselt kolmas partei oli valimiste järel EKRE 21 protsendi suuruse toetusega, veebruaris oli EKRE-l toetajaid 16 protsenti ehk nende toetus on valimiste ja selle järgse ajaga kasvanud.

Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus veebruariga võrreldes ei muutunud, olles vastavalt Isamaal 11 ja SDE-l üheksa protsenti ning riigikogu valimistel 4,4 protsendi valijate toetuse kogunud ja esimesena parlamendi ukse taha jäänud Eesti200 toetus tõusis märtsikuises küsitluses taas valimiskünnise piirile ehk viiele protsendile.

Rohelisi, Elurikkuse Erakonda ja Vabaerakonda toetas kõiki võrdselt üks protsent vastanutest ning sama suur oli ka nende vastajate hulk, kes lubasid hääletada üksikkandidaadi poolt.

Tagasi üles