Venemaal suri Slobodan Miloševići lesk

Mira Markovic

FOTO: ANDREJ ISAKOVIC / AFP

Serbia endise diktaatori Slobodan Miloševići lesk, keda kutsuti «Balkani leedi Macbethiks», suri Venemaal.

«Ma saan kinnitada, et kahjuks on Mira Marković surnud,» ütles perekonnasõber Milutin Mrkonjić, kuid ei andnud täpsemat teavet.

Kohaliku meedia teatel suri 76-aastane Marković Moskva haiglas.

Kõmuleht Blic tsiteeris tema sõpra, kes ütles, et Markovići soov oli naasta Serbiasse, kuid «mitte tingimusel, et ta viiakse otse lennujaamast vanglasse».

Marković, kellel teadaolevalt oli suur mõju oma abikaasale, lahkus 2003. aastal Serbiast, kus teda süüdistati võimu kuritarvitamises, sigarettide smugeldamises ja poliitmõrvas.

Venemaa andis talle ja tema pojale Marko Miloševićile 2008. aastal asüüli, kui Serbia oli nende suhtes välja andnud rahvusvahelise vahistamisorderi seoses sigarettide smugeldamisega.

Slobodan Milošević suri 2006. aasta märtsis vanglas, kui ÜRO sõjaroimakohus mõistis tema üle kohut genotsiidis, sõjakuritegudes ja inimsusevastastes kuritegudes.

2015. aastal avaldas Marković põhjaliku autobiograafia, kaitstes Slobodan Miloševići.

Milošević kukutati presidendi ametist rahvaülestõusuga 2000. aasta 5. oktoobril. Ta jõudis raudse haardega valitseda 13 aastat. Kuus kuud hiljem võeti ta vahi alla ning toimetati 2001. aasta juunis ÜRO sõjaroimakohtusse Haagi.

Markovići on nimetatud ühe kahtlusalusena endise Serbia presidendi Ivan Stambolići tapmises 2000. aasta augustis.

Tagasi üles