Tulevane minister Tanel Kiik võitlusest uhhuu-meditsiini vastu: kui vaja, kaasame ka julgeolekuasutused

Tanel Kiik.

FOTO: Tairo Lutter / Postimees/Scanpix

Inimeste tervisele ohtliku alternatiivmeditsiini vastu võitlemisel sotsiaalministeeriumi ponnistustest ei piisa ning appi tuleks võtta ka Eesti õiguskaitseorganid, arvab peatselt sotsiaalministriks saav Tanel Kiik (Keskerakond).

ETV saates «Esimene stuudio» läks jutt muu hulgas ka sellele, kas tulevane minister kavatseb midagi nö uhhuu-meditsiini suhtes ette võtta. Saatekülaline Tanel Kiik rõhutas, et tal ei ole ühtegi põhjust inimestele tihtipeale pigem vigastusi ja muid probleeme tekitavaid ravivõtteid toetada.

«Üks asi on see, kui inimesed joovad minu poolest taimeteed ja toetavad rahvameditsiini, olgu see küüslauk ja mesi. Aga täiesti teine asi on see, kui ostetakse mingit totaalset jama, ma ei hakka isegi nimetama, mis tilku müüakse, kõik teavad seda,» rääkis Kiik.

Ta lisas, et uhhuu-meditsiini propageerijad on loonud oma grupid ning teenivad inimestes asjatuid lootusi tekitades raha.

Kiik peab valemeditsiiniga võitlemisel oluliseks nii teavitustööd kui ka libaravimite müügivõimaluste vähendamist.

«Kindlasti selliste müügivõimaluste vähendamine ja vajadusel inimeste vastutusele võtmine. Nii et siin ei ole ainult sotsiaalministeeriumi töö, vaid siin on kindlasti juba ka erinevate õiguskaitseorganite ja julgeolekuasutuste küsimus,» märkis Kiik.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles