N, 5.10.2023

Erik Roose: ohtu ajakirjandusvabadusele ERRis ei ole ega ei tule

Andres Einmann
Facebook
Comments 49
Erik Roose.
Erik Roose. Foto: Kuvatõmmis videost

Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Erik Roose tegi täna avalduse seoses Ahto Lobjakase lahkumisega Raadio 2 saatejuhi kohalt ja kinnitas, et ohtu ajakirjandusvabadusele ERRis ei ole ega tule.

Postimees avaldab Roose avalduse täismahus

«Ajakirjandusvabaduse teema tõusetumine neil päevil vajab ERRi töö ja põhimõtete veelkordset selgitamist. Loomulikult hoiab ERRi juhatus end kursis meie programmide tegevusega, ent ühe või teise programmi kujundamine, sh saatejuhtide valimine on iga peatoimetaja kätes. Valimistejärgsed ajad on pinge pannud peale paljudele meie töötajatele, aga see ei vähenda kriitika või sõnavabaduse osatähtsust igapäeva töös. ERR peab jätkuvalt oluliseks päevakajaliste teemade kriitilist analüüsi ja sellekohaseid saateid leiab edaspidi nii Raadio 2st kui ka teistest programmidest.

Ahto Lobjaka otsus saate juhtimine lõpetada on tulnud isiklikust soovist. Juhatus on hoidnud end kursis päringute ja tagasisidega, mis erinevatele saadetele eetrijärgselt on laekunud, kuid arutelu ja analüüs ongi osa ajakirjandusest ja igapäevasest tööprotsessist. Sellega on tegelenud eeskätt ajakirjanduseetika nõunik ja programmide vastutavad toimetajad. Hinnanguid ERRi tegevusele tuleb anda kõikide meie saadete põhjal, mitte taandades ajakirjandusvabaduse ohustamist ühe inimese lahkumisele või tööle võtmisele. Ajakirjandusvabadus ei ole peenraha, millega ERRis kaubeldakse.

Kuid veelkord - ohtu ajakirjandusvabadusele või ajakirjanduslikule sõltumatusele vähemalt avalik-õiguslikus ringhäälingus ei ole ega tule. Mõistame avaliku elu liidrite kõrgendatud huvi meie töö vastu, kuid ERRi juhatuse esimehena võin vaid uuesti kinnitada, et mina usaldan meie toimetuste ja programmide juhte ning ei sea kuidagi kahtluse alla nende poolt ellu viidavat toimetuspoliitikat.»

Facebook
Comments 49

Märksõnad

Tagasi üles