Kotka tänava raudteetunnel on taas avatud

Kotka tänava raudteetunnel on pärast tugiseinte remonti taas avatud. FOTO: Kristiine linnaosavalitsus

Jalakäijate läbipääs Kotka tänavalt Lilleküla jalgpallistaadioni juurde on taas avatud.

Raudteealune tehnoloogiline kivitruup, mis on praktikas toiminud jalakäijate tunnelina, suleti kolme nädala eest remondiks, sest selle seinad olid muutunud varisemisohtlikuks.

Eesti Raudtee töötajad tuvastasid kevadel Tallinn – Pääsküla raudteelõigul paikneva veeviimari Kotka tänava poolsetes raudbetoonist tugiseintes praod, mille tõttu oli rajatis 13. maist kuni 3. juunini remondiks suletud.

«Tööd kulgesid planeeritult ning nende eesmärk oli peatada konstruktsiooni lagunemine ning tagada jalakäijate ja rongiliikluse ohutus. Veeviimari päise konstruktsiooni tugevdamiseks rajati raudbetoonist tugiseinad,» ütles Eesti Raudtee teeameti juhataja Ivo Laht. Turvalisuse suurendamiseks paigaldati samal perioodil ka ohutusaed raudteega piirnevatele aladele.

Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe ütles, et tegemist on kohalikele elanikele olulise tunneliga, mis oli amortiseerunud ja vajas kiiret rekonstrueerimist. «Tänan AS Eesti Raudteed, kelle kiire tegutsemine tagab jalakäijate ohutuse ja liikumismugavuse ühest linnaosast teise. Jalakäijate tunneli olemasolu on vajalik ja on ka igapäevaselt aktiivses kasutuses, mistõttu ka tulevikus peab tunnel selles kohas jääma avatuks,» rõhutas Riibe.

Laupäeval, 8. juunil toimub Lilleküla staadionil EM-valikmäng, kus Eesti meeste koondis mängi Põhja-Iirimaa koondisega.

Tagasi üles
Back