Balti elektrivõrkude ühildamise kaart Mandri-Euroopaga sai allkirjad

FOTO: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Eesti, Läti, Leedu, Poola riigi- ja valitsusjuhid ning Euroopa Komisjoni president allkirjastasid neljapäeval teekaardi Balti elektrisüsteemide ühildamiseks Mandri-Euroopaga.

Peaminister Jüri Ratas sõlmis Läti, Leedu ja Poola riigi- ja valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendiga neljapäeval poliitilise kokkuleppe, et kinnitada jätkuvat toetust Balti riikide elektrisüsteemide Mandri-Euroopaga ühildamiseks.

Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Euroopa Komisjoni allkirjad saanud teekaardiga lepitakse kokku edasised sammud projekti elluviimiseks, teatas valitsuse pressiesindaja BNSile.

«Sünkroniseerimiseks vajaliku taristu ehitus käib küll täie hooga, kuid kõrgeim poliitiline toetus koos konkreetselt kokku lepitud ajakavaga järgmiste tegevuste kohta annab projektile veelgi suurema kindluse,» sõnas Jüri Ratas. «Kindlasti on määrav ka Euroopa Komisjoni tugev toetus projektile, tänu millele oleme juba saanud ning meil on väga head eeldused saada ka edaspidi projekti elluviimiseks märkimisväärne Euroopa Liidu kaasrahastus.»

Ratase sõnul on elektrisüsteemi lahti ühendamine Venemaa võrgust ning sünkroniseerimine Euroopaga eelkõige oluline energiajulgeoleku tagamiseks. «Me ei saa sõltuda Venemaa võrgust,» lausus Ratas.

Balti riigid soovivad elektrisüsteemid Venemaa võrgust lahti ühendada ning ühildada Mandri-Euroopaga aastaks 2025.

Tagasi üles