ESTO-live: avakontsert «Aegade sild»

Reedel, 28. juunil kell 14.45 algab Helsingi suurimal platsil – Senati väljakul suur ESTO avakontsert «Aegade sild», mida korraldavad Soomes elavad eestlased. Kontserdil esinevad üle ilma kokku tulnud eesti juurtega lauljaid ja tantsijaid.

ESTO 2019 avajumalateenistusele järgnev suur rahvapidu toimub otse kiriku kõrval, Senati väljakul. Avakontserdil «Aegade sild» kõlavad laulupidudelt armsaks saanud laulud ja tantsitakse rahvatantse. Kontsert algab kahe traditsioonilise heliteosega. Esmalt kõlab Roman Toi kirjutatud ESTO kutsung fanfaaridele ja orelile, aastast 1984 ja seejärel Mihkel Lüdigi «Koit».

Kõnedega esinevad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Helsingi abilinnapea Nasima Razmyar.

Kontserdi «Aegade sild» peakorraldaja Maris Vaheri sõnul saabub esinema paarsada lauljat ja tantsijad. «Kaugemalt tulijad on Austraaliast ja Põhja-Ameerika mandrilt. Oodata on esinejaid ka Türgist, Venemaalt ja Euroopast,» loetles Vaher. Esinejatega saab tutvust teha SIIN.

ESTO 2019 avakontserdi kunstiline juht ja dirigent Guido Ausmaa sõnul valiti kavva laule nii eesti kui ka ESTO laulupidudelt. «Valikut tehes lähtusime teemadest, mis puudutavad ulgueestlasi ja ühenduvad võimsaks sõnumiks meie tuntud koorilauludes. Nii jääb läbivalt kõlama üks sõnum: maailm on meie ühine kodu,» seletas ta.

Samal moel sai kontsert «Aegade sild» ka oma nime. «Läbi aegade kodutundest ja koduigatsusest lauldes oleme nüüd jõudnud Helsingisse ESTO-le kokku ning silda mööda astume üheskoos edasi – üle Soome silla Eestisse,» kirjeldas Ausmaa.

ESTO 2019 ühendkoori ees seisavad dirigendid Guido Ausmaa, Helge Kõrvits ja Peeter Perens. Tantsurühmi koordineerib Kaie Kuut.

Tagasi üles