Savisaar: kohtuasja hilisem areng on tõestanud protsessi poliitilisust

Edgar Savisaar

FOTO: ERIK PROZES / PM/ SCANPIX BALTICS

Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar märkis, et temaga seotud kohtuprotsessi areng pärast seda, kui ta ise kohtu alt pääses, on näidatud menetluse selget poliitilisust. 

Savisaare sõnul proovis riigi peaprokurör Lavly Perling Postimehele antud intervjuus jätta muljet, nagu oleks prokuratuuril senini tema vastu algatatud protsessis hästi läinud.

«Tegelikult neil midagi sisulist ette näidata ei ole. Hillar Teder ja Villu Reiljan said endale sobilikud lahendused protsessis pärast seda, kui andsid minu kohta mingeid ütlusi. Reiljani tingimisi karistust ei pööratud täitmisele ja Teder vabastati lihtsalt asja edasisest arutamisest. Seda ei vaevanud Perling isegi mitte varjama, vaid ütles otse, et Teder vabastati vastutusest, sest ta andis Savisaare vastu ütlusi,» kommenteeris Savisaar sotsiaalmeedias. 

Tema sõnul on võib-olla mõnel meelest läinud, aga samamoodi saadi tema kohta ütlusi ka ju Tallinna linna ametnikelt. «Kõigepealt esitati ametnikele kahtlustused, siis võeti ütlused ja pärast ütluste andmist lõpetati nende suhtes menetlused. Eks proovitaksegi iga hinnaga miskitki kirja saada, enne kui asi lõplikult ära laguneb. Priit Kutseriga prooviti ka, aga see lugu pole veel vist ennast lõplikult avalikkuse ees lahti mänginud,» rääkis Savisaar. 

Savisaare sõnul on aga kõige olulisem Perlingu sõnum oli see, et kui Savisaar on mängust väljas, võib teistega rahulikult kompromisside peale mõelda. «Kui kunagi asja hakati kohtusse saatma, siis rääkis aga tollane prokurör Steven-Hristo Evestus, et kui Savisaart protsessis pole, tuleb teiste süüdistatavate osas kohtul asi ära arutada, et asi oleks selge. Eks see näitab, et kui Savisaart protsessis enam ei ole, pole vaja ka protsessi ennast. Ja see ongi põhjus, miks Savisaare protsess oli poliitiline,» lisas Savisaar. 

Tagasi üles