Nolan sai Laagna teel filmimiseks veel kaks päeva

FIlmivõtted Laagna teel.

FOTO: Konstantin Sednev

Tallinna linnavalitsus otsustas lubada Hollywoodi filmitegijatel Laagna teed täiendavalt kaks päeva filmivõteteks kasutada.

Eelmise nädala lõpul pöördus ettevõte Funfair Films Limited Tallinna linnavalitsuse poole palvega võimaldada Laagna teed filmivõteteks kasutada täiendavalt veel kahel päeval – kolmapäeval, 24. juulil ja neljapäeval, 25. juulil, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Kuna üldine liikluskoormus linna teedel on juuli lõpus tavalisest madalam, on filmivõteteks täiendava aja võimaldamine kolmapäeval ja neljapäeval mõeldav samadel põhimõtetel kui eelnenud kahel nädalal – seega kuni kella 10 võimaldatakse sõidukitel Lasnamäelt kesklinna pääseda ning pärast kella 15.30 vastassuunas liikuda.

Kogemus näitas, et linnavalitsuse otsus keelduda Laagna tee täielikust sulgemisest kolmeks neljaks nädalaks, nii nagu Hollywoodi filmitootjad esialgu soovisid, oli õige, vahendas pressiteenistus. Samuti leiti, et võtted olid hästi organiseeritud ning filmitegijad reageerisid operatiivselt kõigile linna tähelepanekutele ja märkustele.

«Siiski ei õnnestunud filmitegijatel neile võimaldatud võtteperioodiga kõike lõpuni viia. Linn on huvitatud, et need filmivõtted saaks teoks võimalikult kiiresti ning linnakodanike elu läheks tavalistesse rööbastesse. Seepärast on mõistlik võimaldada projekti jätkamiseks täiendavad kaks päeva,» ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Vastavalt lepingule peab Funfair Films Limited hüvitama täiendavad kulud, mis on seotud liikluse ümberkorraldamisega 24. ja 25. juulil, samuti teavitama linnaelanikke liiklusmuudatustest.

Tagasi üles