Esmaspäeval avatakse Admiral Pitka luurevõistlus

Admiral Pitka luurevõistlus

FOTO: Meelis Meilbaum

Esmaspäeval avatakse Admiral Pitka luurevõistlus, kui läheb rajale 29 neljaliikmelist võistkonda, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult 90 kilomeetrit.

Võistlema tullakse neljateistkümnest riigist. Välismaistest külalistest on kolme võistkonnaga esindatud Soome, kahega USA ja ühe võistkonnaga Belgia, Bosnia ja Herzegovina, Itaalia, Kanada, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Rumeenia ja Taani riigikaitseorganisatsioonid. Ka võistleb üks USA, Bosnia ja Herzegovina ning Eesti ühisvõistkond.

Lisaks piiritagustele relvavendadele lähevad võistlustulle ka kodumaised jõustruktuurid. Kaitseliidust on esindatud võistkondadega Harju, Järva, Pärnumaa, Rapla ja Tallinna malevad ning Naiskodukaitse.

Veel võtavad võistlusest osa kaitseväe peastaabi, pioneeripataljoni ja vanglateenistuse võistkonnad.

Võistluse avamine on esmaspäeval kell 17 Karula Vabadussõja ausamba juures. Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada veel ka teisipäeval kell 14-19.30 avatud kontrollpunktis, mis asub Sooru järve lõunapoolsel kaldal Soorus, Valgamaal.

Admiral Pitka luurevõistlus on Kaitseliidu korraldatav rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles