iDeal kampaania

Loksa linn palub ministri abi arstiabi korraldamisel

Loksa ühendamine, Loksa, 04.04.2017 Loksa linn ühendatakse peagi Kuusalu vallaga. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Loksa linn pöördus abi saamiseks sotsiaalministri poole, kuna terviseameti tegevus on pannud linnas üldarstiabiteenuse osutamise täbarasse olukorda.

Loksa linnavalitsuse  ja terviseameti vahel toimub kohtuvaidlus, kuna terviseamet määras pensionile läinud perearsti ajutiseks asendajaks 30 kilomeetri kaugusel asuva perearsti ja laiendas selleks tema teeninduspiirkonda.

Patsiendid, kellel ei ole olnud võimalik perearsti vastuvõtule pääseda või kellel olid  muud komplikatsioonid perearstiga suhtlemisel, pöördusid seetõttu abi saamiseks korduvalt Loksa linna poole.

Suur kaebuste hulk suurendas Loksa linna halduskoormust, mistõttu vaidlustas Loksa linnterviseameti haldusaktid nii teeninduspiirkonna laiendamise kui ka ajutise asendaja määramise osas.

Linn leidis küll perearsti ja abiarsti, kes olid nõus nimistut Loksal ajutiselt teenindama ja mis suurendas perearsti võimekust kahte nimistut teenindada, kuid terviseamet sellega ei arvestanud ja jättis ikka nimistut teenindama arsti Kuusalu vallas. Seetõttu on nimistust on ligi pooled ehk pea 500 patsienti ära läinud.

Sellega on terviseamet kahjustanud patsientide tervisepõhiõigust, tekitanud Loksa linnale varalist kahju ja kahjustanud regionaalpoliitilist aregut, märkis linn. Nimistu teenindamisega Kuusalu vallast on Terviseamet tekitanud olukorra, kus isegi kolme Loksa linna perearsti nimistu peale kokku ei täideta enam 4500 isiku kriteeriumit.

Seetõttu ei täida Loksa linn enam esmatasandi tervisekeskuse rajamiseks vajaliku toetuse saamise eelduseid, mis pärsib linna regionaalarengut – uusi elanikke Loksale ja selle lähiümbrusesse ei tule, sest riiklike teenuste olemasolu ei ole seal piisavalt tagatud.

Seetõttu palub linn ministril järelevalve teostamise käigus anda põhjendatud hinnang sellele, kas terviseameti otsus on õiguspärane ja põhjendatud ning kui see ei ole põhjendatud, siis asjasse sekkuda.

Tagasi üles