Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kanal 2 saates «Jõulusoojus» annetati sünnitusmajadele üle 37 500 euro

Vastsündinu. FOTO: Panther Media/Scanpix

Kanal 2 saates «Jõulusoojus» annetati Eesti sünnitusmajadele ja sünnitusosakondadele üle 37 500 euro imikutele hädavajalike hapnikusegistite ostmiseks.

Eesti rahva ühiste jõupingutuste abiga ongi nüüd võimalik muretseda kõikidele Eesti sünnitusmajadele vähemalt 1 hapnikusegisti, et kõigil vastsündinutel oleks elu alguses võrdsed tingimused, sündigu nad Narvas, Põlvas, Hiiumaal, Tartus või Tallinnas.

«Jõulusoojust» juhtisid raadio Elmar peatoimetaja Owe Petersell ning «Tantsud tähtedega» saatejuht Liina Randpere.

Saade tõi televaatajateni Eesti inimeste soovid, mõtted ja tänusõnad seoses lõppeva aastaga, kaamerad ootasid soovijaid Tallinna ja Tartu raekoja platsidel jõulukuuskede all.

«See saade paneb mõtlema asjadele, mida tavaliselt võetakse liigagi iseenesestmõistetavalt. Sageli märkame ja täname meile olulisi inimesi alles siis, kui on juba liiga hilja,» meenutas Randpere võttepäeva Tallinnas.

Möödunud reedel Kanal 2 eetris olnud heategevusliku saate eesmärk oli koguda telefoniannetuste teel raha Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondi ja Pelgulinna sünnitusmaja toetusfondi ühisprojekti tarbeks, et toetada kõiki Eesti sünnitusmajasid ja -osakondasid vastsündinute hapnikusegistite ostmisel.

Vastsündinud vajavad pärast sündi tihtipeale hapnikravi kas siis kopsude avanemise häire tõttu või sünnieelse või -aegse hapnikunälguse tagajärjel.

Tagasi üles
Back