E, 2.10.2023

Jaak Madison pöördus seoses TalTechi juhtumiga Euroopa Komisjoni poole

BNS
Facebook
Comments 14
Jaak Madison EKRE valimispeol.
Jaak Madison EKRE valimispeol. Foto: Eero Vabamägi

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison pöördus kirjaliku küsimusega Euroopa Komisjoni poole, et saada selgitusi seoses Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) kahtlust äratanud tegudele toetusraha kasutamisel. 

Kuna ülikool ise ei tunnistanud rikkumist ning üritab vaigistada noore teadlase paljastust, siis pidas Madison vajalikuks pöörduda Euroopa Komisjoni poole selgituste saamiseks Euroopa Liidu toetuste võimaliku kuritarvitamise osas.

«Paraku Tallinna Tehnikaülikool kõige kõrgemal tasemel eesotsas rektoriga üritab tekkinud probleemi maha vaikida ning süüdlaseks tembeldada ausat noorteadlast, siis kindlasti on vajalik Euroopa Komisjonile tähelepanu pööramine. Kui tihti armastavad rääkida mõned poliitikud Eesti maine kahjustamisest, siis tegelikult taaskinnistab Eesti postsovietlikku mainet korruptsiooni juhtumid, milles vassitakse ning proovitakse vältida vastutuse võtmist,» kommenteeris Madison.

Ta küsib, kas Euroopa Komisjon on arvamusel, et Taltechi pettuste sisejuurdlus on piisav, või kavatseb komisjon algatada väidetava pettuse uurimise ja teavitada sellest Euroopa Pettustevastast Ametit (OLAF) ning millal uurimine algatatakse? Samuti pärib Madison, et kui komisjoni juurdlus tõendab Taltechi töötajate petturlikke toiminguid, milliseid meetmeid võtab komisjon Taltechi karistamiseks? Ühtlasi küsib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Madison, milliseid samme kavatseb komisjon võtta rikkumisest teatajate kaitsmiseks ning Euroopa Liidu rahaliste vahendite eraldamise läbipaistvuse ja vastutuse suurendamiseks ülikoolides?

Facebook
Comments 14

Märksõnad

Tagasi üles