Kontorist jooksurajale. Ja vastupidi

Kris Ilves
, reporter
Copy
Roman Fosti on firmas Thomas International Baltics nooremkonsultant ja oma aja peremees. 
Roman Fosti on firmas Thomas International Baltics nooremkonsultant ja oma aja peremees. Foto: Tairo Lutter

Hiljuti maratonis isiklikku tippmarki parandanud ja Eesti kõigi aegade edetabelis teisele kohale kerkinud Roman Fosti on hoolimata keerulistest aastatest leidnud lisamotivatsiooni ja seadnud endale uued eesmärgid.

Alles möödunud kevadsuvel mõtles 36-aastane maratoonar, et pingutab Valencia maratonini, misjärel paneb sportlaskarjäärile punkti, kuid korralik esinemine Doha maailmameistrivõistlustel ja kauaoodatud rekordiparandus tuli õigel ajal.

Fosti läbis 1. detsembril Valencia maratoni ajaga 2:12.49 – eestlastest on kiiremini jooksnud ainult rahvusrekordi omanik Pavel Loskutov. «Kui keegi oleks minult augustis küsinud, millal on kõik, siis oleksin öelnud, et otsustan pärast Valencia maratoni,» lausus Fosti.

«Tegelikult ütlesin juba kevadel paljudele sõpradele ja tuttavatele, et võib-olla on see viimane hooaeg, sest kui jooksen kogu aeg 2:20 juurde ja olümpianorm on 2:11, siis… Nüüd on minu eesmärk saada 2020 Tokyo olümpiale ja siis 2021 maailmameistrivõistlustele Eugene’i.»

Ajaparandus oli metsik

Tulemusest rääkides nentis Fosti, et oli sähvatust juba aastaid oodanud. «Mulle polnud selline ajaparandus üllatus, sest nägin treeningutel, milleks olen võimeline. Ma olin isegi 2:10–2:11 võimeline jooksma. Mul oli 5.–25. kilomeetril hea jooksutempo. Samm ja hingamine olid kontrollitud ning poole maa peal mõtlesin: täna jooksen olümpianormi!»

Märksõnad

Tagasi üles