Kaljulaid: valitsuse saavutused jäävad mõne EKRE liidri sõnade varju

Eesti president Kersti Kaljulaid

FOTO: TOMS KALNINS/EPA

President Kersti Kaljulaid tunnustas usutluses rahvusringhäälingu telekanalile ETV+ peaminister Jüri Ratase valitsust mitme olulise otsuse eest, kuid nentis samas, et üksikute EKRE juhtide sõnavõtud viivad tehtud healt tähelepanu.

Intervjuus tuli pikemalt jutuks kliimaneutraalsus ja Ida-Viru kaevurite tulevik, aga ka eestikeelne haridus, vahendas ERRi uudisteportaal. President tunnistas, et tema lapselapsed käivad vene lasteaias, et väärtustada keelerikkust.

Kaljulaid tõi Ratase valitsuse positiivsete otsustena välja 150 õpetaja leidmise Ida-Virumaale Eesti muudest piirkondadest ja kliimaneutraalsuse eesmärgi ehk et Eestist peab saama puhta energiaga riik aastaks 2050, vahendas ERR. 

«Need on ju selle valitsuse väga head otsused. Aga tõsi on, et need jäävad varju. Ja need jäävad varju võib-olla sellepärast, et valitsuse ruuporit kasutatakse selleks, et seada küsimärgi alla kõike seda 30 aastat, mil me oleme enamuse arvates päris kenasti toime tulnud,» lausus president ETV+ ajakirjanik Dmitri Pastuhhovile antud usutluses.

«Loonud õigusriigi, loonud tihedad partner- ja liitlassuhted, aktsepteerime, et kõik inimesed on võrdsed sõltumata nende emakeelest, sättumusest, nahavärvist,» sõnas Kaljulaid. 

President lisas, et eelloetletu oli varem justkui enesestmõistetav, aga täna enam äkki ei ole.

«Nii et ma ei saa öelda, et see on ainult halb, et avalikkus pöörab palju tähelepanu EKRE mõne liidri sõnavõttudele. Ja ma juhin tähelepanu, et üksikute liidrite sõnavõttudele, sest neid ei saa samastada ei oma erakonna ega ammugi mitte EKRE valijaskonnaga. Jah, me peame neile tähelepanu pöörama, aga paratamatult viib see ära tähelepanu ka nendelt headelt asjadelt, mida valitsus on teinud,» lausus Kaljulaid.

Tagasi üles