«Ma ei taha siin enam sõita. Olen sellest kohast tüdinud.»

Henry Lääne
Rootsi laskesuusataja Mona Brorsson kritiseeris teravalt Oberhofi MK-etappi.
Rootsi laskesuusataja Mona Brorsson kritiseeris teravalt Oberhofi MK-etappi. Foto: Via Www.imago-images.de

Seitsme tähtsaima kristallgloobuse omanik Martin Fourcade haaras läinud nädalavahetusel võitluses laskesuusatamise MK-sarja üldvõidu nimel juhtohjad. Tõsi, ehkki prantslane näitas kriitikat saanud Oberhofi MK-etapil rammu, polnud Saksamaal kohal peatselt isaks saavat Johannes Thingnes Bø’d. Ent (üürike) võimuvahetus polnud Oberhofis kõige kuumem jututeema.

31-aastane Fourcade võitis Oberhofis mõlemad individuaaldistantsid ning juhib nüüd MK-sarja Bø ees 13 punktiga. Millal norralasest valitseja võistluskarusselli naaseb, pole praegu selge, kuid on räägitud, et ilmselt juhtub see kahe nädala pärast Pokljukas.

Naiste ühisstardiga võistluses tegi endale magusa sünnipäevakingi Kaisa Mäkäräinen. Nädalavahetusel 37. eluaasta täitumist tähistanud soomlanna sai keeruliste tuuleoludega hästi hakkama ning oli suusarajal tavapäraselt kiire. Ükski meie sportlane mass-stardis lähet ei saanud.

Laupäevased meeste ja naiste teatesõidud kuulusid Norrale. Eesti õrnem sugu koosseisus Regina Oja, Johanna Talihärm, Tuuli Tomingas ja Grete Gaim finišeerusid 14. kohal, mehed (Rene Zahkna, Kalev Ermits, Kristo Siimer ja Raido Ränkel) positsiooni võrra kõrgemal. Sealjuures võinuks nad lõpetada ka esikümnes, kuid Ränkel pidi viimases tiirus minema trahviringile. Üheksanda koha saanud Austria jäi vaid 13,9 sekundi kaugusele.

Kuigi sportliku poole pealt läks Oberhofi MK-etapp igati asja ette, sai võistlus halbade olude tõttu ohtralt kriitikat. Lund piisas võistluse korraldamiseks pealtnäha väga napilt, lisaks sadas nädalavahetuse eel vihma ja oli udu. Samuti pidid laskesuusatajad toime tulema jäise rajaga.