Valitsus ühendab veterinaar- ja toiduameti ning põllumajandusameti

FOTO: Dmitri Kotjuh

Valitsuskabinet otsustas täna toetada maaeluministri ettepanekut korraldada põllumajandusamet ning veterinaar- ja toiduamet ümber põllumajandus- ja toiduametiks.

Uus ühendamet alustab tööd 2021. aasta jaanuaris ning selle asukoht saab olema Harjumaal Sakus, ütles peaminister Jüri Ratas täna valitsuse pressikonverentsil.

Maaeluminister Arvo Alleri sõnul on ühendameti loomise peamine eesmärk koondada kahe ameti tegevused ühise asutuse alla ja tugevdada seeläbi ameti kompetentsi. «Soovime ametite ühendamisega muuta valdkondlikud protsessid ja teenused inimese- ja ettevõtjakesksemaks, tõhusamaks ning vähem bürokraatlikuks,» ütles Aller.

Kahe ameti ümberkorraldamisega suureneb plaani kohaselt riskipõhise kontrolli suutlikkus, paraneb info haldamine kogu toidutootmisahelas ning tõuseb õigusrikkumiste vähendamiseks tehtava ennetus- ja teavitustöö kvaliteet.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul näitab ametite ühendamine, et maaeluministeerium võtab riigireformi tõsiselt. «Ühendameti loomine on samm valdkonna tõhusama toimimise poole,» ütles Aab.

Tagasi üles