Sisuturundus

20 aastaga üheks Eesti tippbürooks. Eversheds Sutherland on suure rahvusvahelise haardega

Eversheds Sutherland Ots & Co grupipilt. Tallinna Keskraamatukogu. Foto: Konstantin Sednev/Postimees. 16.01.2019 FOTO: Eversheds

Eversheds Sutherlandi meeskond mahtus algaastail pisikesse Seati autosse. Nüüd on mõne töötaja asemel ligi 40. Baltikumikesksest büroost on saanud rahvusvaheline tegija. Büroo tähistab 26. jaanuaril juubelit – 20. sünnipäeva.

Advokaadibürool Eversheds Sutherland on kuus partnerit, kes on võtnud südameasjaks olla ettevõtte kõige töökamad. Partnerid on alati klientide murede ja rõõmudega kursis. Ka rahvusvaheliselt on Eversheds Sutherlandi üks nurgakive kõrgtasemel ja delikaatne teenindus.  

«20 aastaga on õigusmaailm muutunud keerukamaks ja mitmekesisemaks. Kliendid on nõudlikumad ja teenus peab olema palju efektiivsem,» alustab juhtivpartner Maivi Ots.

«Usaldust näitab, et palju on neidki ettevõtteid, mis pärast omanike vahetust on meiega jäänud. Tavaliselt võtab müügi puhul nõustamise üle uue omaniku esindaja, kuid oleme jäänud paigale, sest tegevjuhtkond hindab meid,» toob välja partner Raiko Lipstok.

Palju pikaajalisi suhteid

Eversheds Sutherland on 20 aasta jooksul orgaaniliselt kasvanud. On jõutud mitme näitaja poolest Eesti advokaadibüroode esiritta.

«Võibolla seetõttu, et oleme asjaajamises delikaatsed ja teeme tööd suurema kärata, ei arvata, et oleme nii käibe kui ka töötajate arvu poolest advokaadibüroode esiviisikus,» ütleb Maivi Ots kindlalt.

Eriliselt soovivad Eversheds Sutherlandi partnerid tänada oma pikema ajalooga Eesti kliente. «Teeme kõik, et kliente hoida, ning see on hästi õnnestunud, sest lojaalseid kliente, kes on meiega olnud juba 20 aastat, on mitmeid,» toob Lipstok välja ühe põhjuse, miks neil aina paremini läheb.

Rahvusvahelise büroo plussid

Partner Tambet Toomela meenutab, et 2007. aastal liitus büroo Londoni taustaga rahvusvahelise advokaadibürooga Eversheds, mis on maailma tippbüroosid. Nii sai neist rahvusvaheline advokaadibüroo. Enne oldi Läti ja Leedu sõsarbüroodega tugevad Baltikumis. 2014. aastal liitusid Eversheds ja suur USA advokaadibüroo Sutherland ning büroo omandas globaalse mõõtme. Järjest täieneb maailma tippettevõtete loetelu, keda Eesti büroo aidanud on.

Kui alguses tõi liitumine ennekõike rahvusvahelisi kliente Evershedsi teistest büroodest, siis nüüd on Eesti pool üha enam see, mis toidab teisi Eversheds Sutherlandi büroosid. Miks nii? Aga seetõttu, et Eesti ettevõtted soovivad üha rohkem Eestist väljapoole minna. 69 büroo, 34 jurisdiktsiooni ja tuhandete õigusnõustajatega, lisaks partneritega igas maailma nurgas saab Eversheds Sutherland kõiki eksporditurgudel tegutsevaid Eesti ettevõtteid aidata.

«Meil võtab tavaliselt mõne tunni õige inimese leidmine kas Eversheds Sutherlandis või meie heakskiidetud partnerite juures. Selmet hakata õige kohapealse büroo leidmiseks otsingut läbi viima või soovitusi küsima, saab hõlpsalt pöörduda meie poole,» toob välja partner Toomas Pikamäe.

Ots ja Lipstok mainivad aga, et rahvusvahelise büroona on nende töötajatel võimalik end täiendada välismaistel erialasündmustel, mis toovad kokku spetsialiste üle maailma. Tarmo Repp lisab, et globaalsed sisekoolitused ja konverentsid on võrreldavad Eestis korraldatavate tippkonverentsidega. Töötajate suhtlusele ja teadmiste vahetamisele pöörab Eversheds Sutherland väga suurt rõhku.

«Eesti turg on väike, aga rahvusvaheliselt loome uusi tehnoloogilisi lahendusi, mida kõik kasutada saavad. Ainuüksi Eesti turu tarbeks ei oleks mõtet luua näiteks kliendihalduse erilahendusi ega juristide andmevahetuskeskkonda, aga rahvusvaheline mõõde annab suurepärased võimalused ka tööprotsesside efektiivistamiseks infotehnoloogia abil,» tutvustab veel üht tahku partner Risto Rüütel.

Büroost on saanud Eesti ettevõtete toetaja nende maailmavallutamise missioonil. Fookus on ent ikkagi lähivälismaal, vähem Kesk- ja Lääne-Euroopal, kuid on ka kliente, kes soovivad abi Malaisiast Kanadani. Viimasel ajal on kasvanud Eesti ettevõtete huvi Poola vastu, nagu ka sealne huvi Eesti suhtes.

Personali valikul on eespool kandidaadid, kelle keeleoskus annab välisettevõtte nõustamisel või Eesti ettevõtete aitamisel teistel turgudel lisandväärtust. Bürool on meeskonnas nii eesti kui ka vene emakeelega advokaate, kuid ka näiteks poola, itaalia, hispaania ja saksa keele kõrgtasemel rääkijaid ning spetsialiste, kes on alustanud erialast karjääri teises riigis.

Muutuste esirinnas

Rahvusvahelise büroona on Eversheds Sutherlandil veel üks eelis. Koostöös teiste riikide kolleegidega nähakse pidevalt, mis maailmas uueneb, ning liigutakse muutustega kaasa. Tegu on kaasaegse bürooga.

«Kliendid nõuavad eksperte. Jah, meil on igal kliendil haldur, enamasti partner, kelle poole kliendil on harjumus pöörduda, aga tegeliku töö teeb ära tippspetsialist, kelle partner kaasab, et tagada parim kvaliteet ja efektiivsus,» selgitab Maivi Ots.

Raiko Lipstok lisab, et büroos on eri tegevusvaldkonnad eraldi ning advokaadid on spetsialiseerunud.

«Õiguselu on nii keeruline, et ei ole üksi võimalik olla väga hea igal alal. Büroona küll. Teame seda aastaid ja on järjest rohkem teenusepakkujaid, kes seda põhimõtet järgivad,» ütleb Lipstok.

«Üha enam on vaja klientidega koostööd teha IT-lahenduste ja platvormide kaudu. Eversheds Sutherlandi missioon on olla lahenduste väljatöötamisel pioneer,» lisab Repp.

Konkurendid soovitavad

«Kui teed väga head tööd, siis info levib. See on juba Vana-Roomast saati nii,» ütleb Tambet Toomela ja viitab, et advokaadibüroo valikul on endiselt, vaatamata muutuvale maailmale, määrav soovitus.

Raiko Lipstoki sõnul on nad tuntud kui heade spetsialistidega büroo ning huvide konflikti puhul soovitavad neid oma klientidele ka konkurendid.

Partnerid töötavad kõige rohkem

Kui mõnikord on advokaadibüroodes nii, et pöördud tunnustatud eksperdi poole, aga tegelikult lahendab su probleemi keegi teine, siis Eversheds Sutherlandis tunneb klient, et on tipptasemel hoitud. Raiko Lipstok ütleb, et Eestis pakutakse reeglina kvaliteetset õigusteenust ning seetõttu saab määravaks teeninduse tase ja kasutajakogemus. «Siin tunneme end kindlalt.»

Tambet Toomela kinnitab, et kuus partnerit on büroo ühed suuremad töörügajad. Nii peabki olema, et töötajad ei tunneks, et neid ära kasutatakse.

«Noored ei taha tänapäeval endale tööga liiga teha, nagu meie amet tihti nõuab. On keeruline leida tasakaalu töö- ja eraelu vahel, et professionaalsus jääks kõrgeimale tasemele. Et ei põletataks läbi ennast ja peret. Püüame seda saavutada,» ütleb Pikamäe.

Iga inimene on väärtuslik

Partnerid leiavad üheskoos, et kuigi õigusvaldkonnas on töö sisu tõsine, peab töökohas ka lõbus olema. Traditsioonilise tööl käimise ning moodsa aja hektilisuse vahel tuleb leida tasakaal.

Noorte värbamiseks korraldab büroo aastaid tudengite koolitusprogrammi Master Class, mis alates 2018. aastast toimub veebis. Master Classi eesmärk on harida ärksamaid ja edasipüüdlikumaid õigusteaduskonna üliõpilasi, kuid võitjale pakutava praktika abil välismaa büroos leida ka uusi kolleege. Sel moel on büroo saanud täiendust ning muutunud tudengite seas mainekaks tööandjaks.

«Peame mõtlema, kuidas olla tänapäeva noortele atraktiivsed ning neid enda juures hoida. Trumbiks on kindlasti Eversheds Sutherlandi globaalsus, võimalus saada tööle maailmas tuntud tippbüroosse. Võimaldame karjääri välismaal. Lisaks oleme noorte suhtes soosivad, anname neile algusest peale keerukaid ülesandeid lahendada. Väärtustame sõna otseses mõttes iga oma inimest,» ütleb Ots.

Tagasi üles
Back