Lasnamäel tegutsevad sotsiaaltöötajateks maskeerunud kelmid

Politseiauto. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Lasnamäe linnaosa valitsus hoiatab ringi liikuvate petiste eest, kes tutvustavad end sotsiaaltöötajatena ning lubavad eakatele tuua koju vajaliku toidukraami. Politsei ootab kelmide kohta vihjeid.

«Täna (eile -toim) pöördus meie poole Sikupulli asumi eakas elanik, kelle juures käisid end sotsiaaltöötajatena esitlenud inimesed ja pakkusid ennast tema eest poes käima. Kuna pöörduja ei ole kunagi meie sotsiaalhoolekande osakonnaga suhelnud, keeldus ta ettepanekust. Rõhutame, et linnaosa sotsiaaltöötajad tulevad kliendi juurde vaid tema enda palvel ja annavad sellest kliendile ette teada,» teatas linnaosa valitsus eilses avalduses.

«Siinkohal kutsume elanikke üle valvsusele seoses tekkinud olukorraga ning palume lähedastel informeerida oma eakaid sugulasi. Kahetsusväärselt kasutavad petised koroonaviirusest tingitud olukorda selleks, et lõigata kasu ühiskonna nõrgemate liikmete arvelt,» kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. 

Ida-Harju politseijaoskonna juhi Roger Kummi sõnul on sotsiaaltöötajateks maskeerunud inimeste kohta tulnud teateid veel. «Politseile teadaolevalt nähti kahte naist, kes käisid Sikupilli piirkonnas pensionäri ukse taga, ka Lasnamäel Pae tänava piirkonnas. Naised olid ligi 30-40 aastat vanad. Üks naine kandis seljas rohelist värvi jopet ning jalas teksapükse ja sportlikke jalatseid, teisel oli seljas sinine jope ning jalas teksad ja sportlikud jalatsid,» kirjeldas Krumm

«Naised tutvustasid end sotsiaaltöötajatena, kuid ei näidanud oma töötõendid ega tutvustanud end nimepidi. Üks naine rääkis eesti keeles kerge aktsendiga, teine vaikis. Pensionäri tegi ettevaatlikuks see, et naised käitusid pealetükkivalt ja pakkusid poest viina tuua,» selgitas Kumm. 

Politsei palub kõikidel, kelle poole on sarnaselt pöördutud ja end sotsiaaltöötajate või vabatahtlikena esitletud, sellest teada anda numbril 112 või kirjutades ppa@politsei.ee.

Paljud inimesed tahavad eriolukorras vabatahtlikuna panustada ja olla abiks oma kogukonnas. Eakatele, kes peavad liikumispiirangutest eriti hoolsalt kinni pidama, tahetakse olla abiks ravimite ja toidu koju toomisel. Selline tegevus on igati tänuväärne, kuid see tuleb eelnevalt kindlasti kohaliku omavalitusega kokku leppida ja leida parim viis abi osutamiseks, et vältida segaduse tekkimist, selgitab politsei- ja piirivalveamet.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles