Mart Helme: Rail Baltic ei lähe edasi, oleme selle suurel määral seisma pannud (86)

Carl-Robert Puhm
Copy
Mart Helme
Mart Helme Foto: Mihkel Maripuu

EKRE esimees Mart Helme teatas raadiosaates «Räägime asjast», et Rail Balticu raudteeprojekt edasi ei lähe. Siseministri sõnul on suurprojekti aeglane kulg tingitud suuresti nende erakonna vastuseisust.

Tänavu veebruaris kordasid kolme Balti riigi peaministrid üle soovi Rail Baltic õigel ajal valmis ehitada. Jüri Ratas andis seejärel riigikogu infotunnis teada, et käimas on projekteerimisfaas ning aktiivselt tegeletakse maade omandamisega.

See on pannud muretsema Rail Balticu vastased: EKRE esimehe Mart Helme sõnul on nad saanud ka enda endistelt liitlastelt suuri etteheiteid, et neil pole õnnestunud Rail Balticut peatada. Vanema Helme sõnul pole aga nende toetajatel põhjust muretsemiseks.

«Tegelikult Rail Baltic ei lähe edasi. Jah, ostetakse küll maid ja istuvad mingid tüübid, kes saavad korraliku palka, kuid tegelikult projekt seisab. Ja see on suurel määral tänu sellele, et meie oleme ta seisma pannud,» sõnas Mart Helme raadiosaates.

Martin Helme täiendas, et seni on valminud vaid objektid, mis on kasulikud ka ilma raudteed rajamata. «Rail Balticu raames tehakse asju, mis on meie majandusele kasulikud niikuinii. Tänaseni kulutatud raha on läinud viaduktidele ja Tallinna trammiliinile. Kui Rail Balticu ülejäänud osa kunagi ei tule, siis see lennujaama trammiliin on minu arvates hea. Loosungina on hea öelda küll, et Rail Balticu peale on raha kulutatud, kuid tuleb vaadata detaili sisse. Meie üritame seista kulutuste eest, mis on vajalikud ja kasulikud, aga ei aita ehitada raudteed,» sõnas rahandusminister.

Kommentaarid (86)
Copy
Tagasi üles