Ministeeriumi Rail Balticu koordinaator: riigikohtu otsus ei mõjuta raudtee valmimise tähtaega
Lisatud ARB kommentaar

Illustratiivne vaade tulevasest Rail Balticu raudteest.

FOTO: www.railbaltic.info

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi Rail Balticu projekti koordinaatori Kristjan Kaunissaare sõnul on tänaseks korrektne hindamisdokument olemas ning see võimaldab minna edasi Rail Balticu rajamisega. 

Kaunissaare sõnul tuleb mõni osa Pärnu maakonnaplaneeringus ümber vaadata ning on võimalik, et MKM peab sellest tulenevalt muutma tööde järjekorda. «Kohtus ei vaieldud Natura ala puudutava sisulise küsimuse, vaid vormi üle. Natura 2000 linnuala hindamine viidi läbi oluliselt põhjalikumalt, kui seadus kohustab,» ütles Kaunissaar.

«On kahetsusväärne, et viga selgus hiljem ning nõustun, et formaalselt peabki kõik korrektne olema. Tänaseks on korrektne hindamisdokument olemas, lahendused välja pakutud ja kõik muud vajalikud eeldused täidetud, mis võimaldab meil ilma suurema aja- ja ressursikuluta edasi minna,» lisas ta. «Me ei näe hetkel probleeme RB rajamise tähtaegade muutumisel.»

Ministeeriumi sõnul saab planeeringuprotsessiga jätkata. «On võimalik, et formaalse probleemi lahendamisel Luitemaa linnuala osas võib kehtima jääda ka raudtee asukoht kehtetuks tunnistatud kolmel lõigul. Kohus tõi otsuses välja, et muud teemad, mille kaebaja tõstatas, nagu Rääma raba läbimine, trassivaliku alused ja alternatiivide võrdlus, on riik läbi viinud korrektselt,» lisas ta. 

Ministeerium viib läbi põhjaliku analüüsi olukorra lahendamiseks ning sellest lähtuvad edasised sammud, kuidas seadustest tulenevate protseduurireeglitega edasi liikuda. «Rail Balticu loodussäästlik projekteerimine ja ehitamine kindlasti selle taha seisma ei jää.»

Avalikult Rail Balticut esindanud vandeadvokaat Piret Blankin leiab, et kuigi kohus tühistas planeeringu vaid osaliselt, siis ollakse sellega rahul. «Kohtu võimalused planeeringut sisuliselt kontrollida on piiratud. Tänase otsusega loodi olulist praktikat keskkonnaküsimustes, mis järjest enam tähelepanu omavad,» lisas Blankin. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles