Tartu linnavalitsus: ööklubidele kehtivad piirangud ei ole mõistlikud

Ööklubi. Pilt on illustreeriv. FOTO: THOMAS PETER / REUTERS

Tartu linnavalitsus saatis peaminister Jüri Ratasele kirja, kus palub ümber vaadata ööklubides kehtivad piirangud. 

Praegu peavad ööklubid kinni pidama 50 protsendi täituvuse nõudest ning korraga ei tohi ruumides viibida rohkem kui 100 inimest. Klubide omanike hinnangul loob praegune regulatsioon aga «halle alasid» ega ole kooskõlas võrdse kohtlemise põhimõttega. 

Klubi omanikud teevad valitsusele ettepaneku muuta 1. juulil kehtima hakanud korraldust selliselt, et ööklubidesse lubatud külastajate hulk, arvestades maksimaalset 50% täituvuse nõuet, oleks kuni 100 inimese piirangu asemel seotud ööklubi kasutatava pinna suurusega. Nende hinnangul oleks põhjendatud nõudeks 2 ruutmeetrit külastaja kohta.

Mõtet piirangute leevendamisest toetab ka Tartu linn, nõustudes Ratasele saadetud kirjas ööklubide esindajate seisukohtadega.

«Tartu Linnavalitsus peab ööklubide pöördumises välja toodud probleemkohti olulisteks ja leiab, et kehtivate piirangute muutmine on mõistlik. Leiame, et ööklubid võiksid pakkuda oma teenust klientidele, juhul kui nad tagavad teenuse osutamise koha kuni 50% täituvuse ja arvutaksid maksimaalse külastajate hulga ööklubis, tagades iga külastaja kohta 2 ruutmeetrit kasutatava pinda,» seisab linnapea Urmas Klaasi poolt allkirjastatud pöördumises.

Tagasi üles
Back