Marko Mihkelson: Tiido sõnad kui äratuskell valitsusele

Marko Mihkelson. FOTO: Konstantin Sednev

Riigikogu liige Marko Mihkelson (Ref) ütles, et äsja ametist lahkunud suursaadik Harri Tiido sõnade taga peegeldub palju sügavam probleem, millele ta on tähelepanu juhtinud ka varem.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Eesti praegune valitsus lükkab meid samm-sammult väärtuspõhisesse isolatsiooni ja see on otsene oht meie julgeolekule. Eesti välispoliitika mantra - mitte kunagi enam üksi, tähendab ennekõike meie kuulumist läänelikku väärtusruumi, kus kesksel kohal on inimene tema vabaduste ja õiguste austamise ja kaitsmisega. Seda tagab tugev õigusriik, mitte väärtusi omatahtsi väänav võimuriik,» lausus riigikogu väliskomisjoni kuuluv Mihkelson.

«Ei meenu, et 1991. aastast oleks mõni meie suursaadik lahkunud ametist tõdemusega, et tal on keeruline oma valitsust viimase tegevuse tõttu esindada. Harri pole ainus Eesti diplomaat, kellel on viimasel ajal sellised küsimused tekkinud. Avalikult räägitakse sellest arusaadavalt vähe, kuid välisteenistuses on pingeid hetkel rohkem kui välja paistab. Samas meenub kasvõi Matti Maasika retooriline küsimus eelmisest aastast seoses Eesti valitsuse liikme väljaütlemistega Euroopa Liidu ja Nõukogude impeeriumi võrdlemisel. Harri Tiido sõnad peaksid olema väga tõsiseks äratuskellaks nii välisminister Urmas Reinsalule kui kogu valitsusele,» arvas Mihkelson.

Tagasi üles
Back