Teadusnõukoda ei toeta kultuuriasutuste täituvuspiirangute üldist kaotamist

Tanel Kiik

FOTO: Raul Mee

Valitsust nõustav teadusnõukoda ei toeta üleüldist kultuuriasutuste täituvuse piirangu kaotamist.

Teadusnõukoda kogunes reedel Tartus, et arutada edasisi samme viirusega võitlemisel, vahendas «Aktuaalne kaamera».

Nõukoja hinnangul on Eesti viiruse ohjamisega hästi hakkama saanud.

Vahepeal juba kümne inimeseni tõusnud nakatumiskordaja on taas langemas, kuid neid riike Euroopas, mille nakatumiskordaja on üle 16 ja kuhu reisida ei tasuks, tuleb järjest juurde.

Muu hulgas arutas teadusnõukoda ka minister Tõnis Lukase ettepanekut kaotada uuest hooajast kultuuriasutuste 50 protsendi täituvuse piirang. Üleväljalist piirangute kaotamist nõukoda ei toeta, kuid valmis ollakse kaaluma erandeid ürituse vormist ja toimumiskohast olenevalt.

Teadusnõukoja hinnangul võiks sügisel kogu ühiskonda hõlmavaid piiranguid olla võimalikult vähe. Täpsemad ettepanekud esitab nõukoda valitsusele esmaspäevaks.

«Plaaniline ravi peab jätkuma, haridustöö peab jätkuma põhiosas kontaktõppe vormis. Loomulikult võib olla siin erisusi, on ta maakonniti, konkreetsetes haridusastmetes ja võib-olla ka sihtrühmas ehk et erisusi kindlasti tuleb ette ja tuleb ka edaspidi, aga üleriigilisi lauskeelde ja lauspiiranguid me püüame kehtestada nii vähe kui võimalik. Need on seotud eeskätt avalike ürituste osalejate arvuga, seotud reisipiirangutega, aga mitte igapäevase töö ja hariduselu korraldamisel,» ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

«Me peame selle viirusega koos elama – seda oleme ennegi öelnud. See oli ka täna meie seisukoht – elada selle viirusega koos nii hästi kui see võimalik on, et kumbki pool ei hävitaks teist. Meie tahaks küll viirusest lahti saada, aga see paraku ei ole nii lihtne,» tõdes teadusnõukoja juht Irja Lutsar.

Tagasi üles
Back