Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Sisuturundus

Kui kurk on valus ja külmetus kallal

FOTO: Bioplanet OÜ

Viirushaiguste hooajal on peamine küsimus, mida teha haiguse saabudes. Viimasel ajal on hakatud mõistma, et probiootikumid koos tugevate antioksüdantidega võivad pakkuda abi ka viirushaiguste leevendamisel ja immuunsüsteemi toetamisel.

Valus kurk on tihti esimeseks märgiks, et mingi viirus on tunginud inimese organismi ja tekitanud tuntava reaktsiooni. Looduse varamust ja kaasaja sünteetilistest katsetustest on vahendeid, mida sellisel juhul soovitatakse tarvitada. Kuid üha enam on aru saadud, et abi võib olla ka probiootikumidest. Seedetrakti mikrofloora on immuunsüsteemi oluliseks alustalaks mitte ainult soolestikus, vaid ka mujal organismis.

Viiruse kinnitumine organismi ja paljunemine tuleneb eelkõige sellest, et organismi immuunsüsteem ei ole piisavalt tugev, et sissetungijatele vastu seista. Immuunsüsteemi nõrgendavad eelkõige liigne pinge ja stress, vähene uni ja liikumine ning toitainetevaene dieet. Kui elustiili muudatusi pole lihtne ette võtta või viirushaigused juba kimbutavad, siis on igal juhul oluline teada, et abivahendid viirustele vastuastumiseks on olemas.

Kodumaine tootja Nordaid on saanud koostöös Eesti teadlastega valmis uue toote, mis mõeldud just kurguvalu ja algava külmetushaiguse käes vaevlejatele. Toode Boulardii+piimhappebakterid kurgule sisaldab unikaalset koostist, mis aitavad leevendada valusat kurku ja külmetushaiguse nähte. Toode sisaldab eelkõige patenteeritud piimhappebakterite tüve Probi® Paracasei 13434, millel on kliiniliselt tõestatud immuunsüsteemi tugevdav ja põletikuvastane toime. Paracasei toetab immuunsüsteemi, et tõhusalt võidelda võimalike patogeenidega ja edendada esmajärgu kaitsemeetmeid sissetungivate patogeenide vastu. Koostises on ka probiootikum Saccharomyces Boulardii, mis edendab kaitset haigustekitajate vastu ja vähendab genotoksilisust. S.Boulardii’l on oluline mõju soolestiku terve mikrofloora taastamisel ja erinevate bakterite poolt tekitatud haigusnähtude leevendamisel.

Lisaks on tootes kodumaine superõli astelpajust ja välismaine väekas taim kurkum, mis koosmõjus aitavad kaasa sellele, et saada viiruse mõjust kergemini üle. Need mõlemad on üldtugevdava ja põletikevastase toimega.

Nordaid’i toote Boulardii+piimhappebakterid kurgule soovituslik ühekordne annus (3 ml) sisaldab vähemalt 4 miljardit Paracasei bakterit ja 3 miljardit Saccharomyces Boulardii mikroorganismi. Seda kogust võib päevas võtta sisse mitu korda, olenevalt viirushaiguse tõsidusest ja kestvusest.

Mõistlik on lisaks probiootikumidele tarvitada ka tugevaid antioksüdante, mis pidurdavad põletikuliste protsesside toimet ja ergastavad immuunsüsteemi. Eelkõige C-vitamiini, mida Nordaid pakub kõige paremini omastatavas ja imenduvas vormis – liposoomsel kujul. Liposoomne C-vitamiin ja Boulardii+piimhappebakterid kurgule on saadaval hästivarustatud apteekides üle Eesti.

Leia lähim apteek: ApothekaBenu Apteek, Euroapteek, Südame Apteek,

Telli internetist: Apotheka, Südameapteek, Herbal, Ravikunst.

Tagasi üles
Back