N, 5.10.2023

Aasta õpetaja konkursile esitati üle 1500 kandidaadi

Postimees
Facebook
Comments
Aasta õpetaja galal esines Anne Veski. FOTO: Mihkel Maripuu
Aasta õpetaja galal esines Anne Veski. FOTO: Mihkel Maripuu Foto: Mihkel Maripuu

Aasta õpetaja 2021 konkursile esitati kolmeteistkümnes kategoorias kokku üle 1500 kandidaadi. Kandidaatide rohkus annab tunnistust, et õpetajate, tugispetsialistide, õppejõudude ja teiste haridustöötajate panust märgatakse ning peetakse oluliseks esile tõsta.

Ootuspäraselt esitati kõige enam ankeete kahest suuremast linnast – Tallinnast 494 ning Tartust 161. Esitamiste arvult järgnesid Harjumaa 127, Lääne-Virumaa 119, Ida-Virumaa 105 ja Pärnumaa 100 kandidaadiga.

Võrreldes eelmise aastaga kasvas kandidaatide hulk kõige rohkem aasta kutseõpetaja, aasta tugispetsialisti ja aasta haridusteo kategooriates. Haridustöötaja elutööpreemia kategoorias esitati 49 kandidaati. 

Järgnevalt asuvad tööle maakondlikud ning Tartu, Narva ja Tallinna ning kõrghariduskomisjon, et selgitada välja finalistid. Seejärel selguvad riikliku hariduspreemiate komisjoni otsusega kõikide kategooriate nominendid ja laureaadid. Elutööpreemia kandidaatide ankeedid edastatakse otse riiklikule komisjonile.

Valitsus määrab silmapaistvate tööalaste saavutuste eest haridustöötajatele sel aastal neljandat korda kümme riiklikku aastapreemiat ning kuni kolm elutööpreemiat. Riiklik aastapreemia on 10 000 eurot ja elutööpreemia 65 000 eurot.

Auhinnad antakse üle aasta õpetaja galal «Eestimaa õpib ja tänab», mis toimub 2. oktoobril Ugala teatrimajas ning kantakse otse üle Eesti Televisioonis. Sündmuse korraldajad on haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles