Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ukraina arvamusfestivali väitlustest võtab osa seitse Eesti esindajat

Steven-Hristo Evestus FOTO: Dmitri Kotjuh

Ida-Ukraina kriisipiirkonnas peeetava arvamusfestivali väitlustesse on kaasatud seitse Eesti endajat.

Festival peetakse 4.-5. septembrini Luganski oblastis Severodonetski linnaväljakul, edastas MTÜ Mondo. Sel aastal on festivalil kuus lava ning Eestist on seitse inimest kaasatud erinevatesse diskussioonidesse.

Kirjanik Mathura loeb koos ukrainlasest poeedi Ljubov Jakimtšukiga luulet kogumikust «Donbassi aprikoosid».

Teatrikriitik ja Transparency Estonia juhatuse esimees Steven-Hristo Evestus osaleb arutelus, kuidas kunst võib saada osaks rahukõneluste dialoogi loomisel.

Aruteludes löövad kaasa ka noorsootöötaja Darja Djantseko MTÜ-st Youth Club Active, kes viib läbi interaktiivse töötoa mitteformaalsest haridusest ja Mondo digipädevuste programmi ekspert Erika Tšerkašina, kes räägib hariduse mõjust Covidi ajastul ning digiõppe vajalikkusest. Oma teadmisi jagavad samad eksperdid ka arvamusfestivalile järgnevatel päevadel Luganski piirkonna üldharidus- ja kõrgkoolides.

Arvamusfestivali diskussioonides osalevad ka Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk, kes räägib e-valimiste teemal ja Hannes Astok E-riigi Akadeemiast Ukraina digiriigi ja e-teenuste teemal. Õhtu lõpetab Eesti-Ukraina artist Ruslan Trochynskyi.

«Arvamusfestival tõstab Ukraina kriisipiirkonna fookusesse ning loob tingimused kogukonnakultuuri tekkimiseks. Festivalil esinevad inimesed saavad anda vastuseid olulistele küsimustele ning see annab võimaluse oma teadmisi avardada,» ütles festivali peakorraldaja Julia Krasilnikova.

Arvamusfestival Ukraina kriisipiirkonnas toimub MTÜ Mondo ja Ukraina partneri Vostok SOS arengukoostöö raames, mida rahastavad välisministeerium ning US Development Cooperation Partnership programm.

Tagasi üles
Back