Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ministeerium: Narva teatri päästaks uus sihtasutus

Kultuuriminister Anneli Oti sõnul päästaks uus sihtasutus Eesti suuruselt kolmanda linna Narva teatrita jäämisest. FOTO: Sander Ilvest

Kultuuriministeerium teeb sihtasutusele Vaba Lava ettepaneku alustada arutelu uue riigi asutatud sihtasutuse loomiseks, mis hõlmaks Narva teatrikeskust ning Sakala tänava teatrihoonet. See suund võimaldaks jätkata Narvas professionaalset teatritegevust ka tulevikus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Narva teatrikeskuse sulgemise korral, mis on olnud päevakorral, jääks Eesti suuruselt kolmas linn ilma tänapäevasest etenduskunstide keskusest,» möönis kultuuriminister Anneli Ott (KE). Tema sõnul ei oleks see kooskõlas ministeeriumi sooviga hoida kõikjal Eestis nüüdisaegseid võimalusi kultuurist osa saada.

Uusi kohustusi riigile sihtasutuse loomine ei tekitaks, kuna praegune SA Sakala Teatrimaja liituks tervikuna loodava sihtasutusega. Kokkuleppele jõudmise korral saab alata uue sihtasutuse loomise protsess ning saavad jätkuda Narva teatrikeskusse planeeritud ettevõtmised juba uues toimimisvormis.

Tagasi üles
Back