Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Maal elamise päeval saab külastada maakohti Saaremaast Setomaani

Karula vald, 19.10.2016 Aerofotod Pikkjärve ja Karula küla (fotol) ümbrusest. Maastik, loodus, Karula vald, maapiirkond, maaelu, maal elamine. Külatee, tee, ristmik, ristumine, majapidamised Foto Arvo Meeks/Valgamaalane FOTO: Arvo Meeks

Sel laupäeval saavad huvilised kogeda tõelist maaelu võlu, kui oma uksed avavad 22 omavalitsust Eesti erinevates paikades Saaremaast Setomaani.

Tänavu kolmandat aastat toimuv maal elamise päev toob esile maapiirkondade reaalse elukeskkonna, tutvustades sealseid avalikke teenuseid, töökohti, ettevõtlusega tegelemise võimalusi ning kogukondlikku tegevust. Maal elamise päev on suunatud nii seal elavatele inimestele endile, kui ka huvilistele, kes plaanivad elukorralduse muutmist, sealhulgas otsivad võimalust kolida linnast maale.

Laupäeval näeb maavaldades, millised on kohalikud koolid, lasteaiad ja tervishoiuasutused. Oma tegevusi tutvustavad kohalikud ettevõtjad ja kogukondade eestvedajad. Päeva jooksul saab osaleda erinevates töötubades, peetakse kohalike toodete laatu ja valdade juhid tutvustavad piirkonnas saadaval olevaid elamispindu ning töökohtade loomise võimalusi. Iga omavalitsus on kokku pannud oma programmi, mis kajastub maal elamise päeva kodulehel www.maalelamisepaev.ee .

Huvilised saavad selle järgi ise omale huvipakkuva teekonna luua. Uudistajaid oodatakse kell 11-16.

Maal elamise päeva ühe korraldaja Krista Pegolainen-Saare sõnul on seekordse ürituse ettevalmistamise käigus ilmnenud kaks trendi - inimesed otsivad maapiirkonda kinnistuid, mida tulevikus saaks muuta püsivaks elukohaks ning teisalt uuritakse kaugtöö tegemise võimalusi maal.

Maal elamise päeva korraldavad suuremad maaelu edendavad organisatsioonid koostöös ministeeriumidega.

Tagasi üles
Back