L, 1.10.2022

GRAAFIK ⟩ Herem: kaitseväe näide kinnitab, et vaktsineerimine töötab

Herem: kaitseväe näide kinnitab, et vaktsineerimine töötab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 13
Kindralleitnant Martin Herem.
Kindralleitnant Martin Herem. Foto: Madis Veltman

Kaitseväes on vaktsineeritud Covid-19 viiruse vastu ligi 98 protsenti teenistujatest ja töötajatest. Vaktsineerimise positiivne mõju väljendub ka nakatumisnumbrites, mis on võrreldes kevadise viiruse leviku kõrghetkega vähenenud mitu korda.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem ütles, et otsus nõuda teenistujatelt Covid-vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise tõendit on tekitanud palju vastukaja, kuid praegune seis on tõestanud selle vajalikkust ja kasu.

«Meie ülesandeks on tagada Eesti riigi sõjaline kaitse. Seda saame teha ainult siis, kui meie inimesed on terved, üksused väljaõpetatud ja võitlusvõimelised,» ütles Herem. «Tänane seis näitab, et vaktsineerimine töötab ning tagab tingimused, et saaksime meile püstitatud ülesandeid täita. Eelmisel haiguse kõrgperioodil pidime teenistujate ja ajateenijate liikumist jõuliselt piirama, mis ei mõjunud moraalile hästi. Täna me seda enam tegema ei pea.»

Kaitseväe peaarsti kolonelleitnant Targo Lusti sõnul on kaitseväes olukord võrreldes ühiskonnaga üldiselt selgelt parem. «Kui kevadel oli kaitseväe ja riigi päevane Covid-19sse nakatumiste suhe ligikaudu 1:40-le, siis täna, kui vaktsineeritud on pea kõik kaitseväelased, on uute nakatumiste suhe kuus või enam korda väiksem, suurusjärgus 1:250-le,» ütles ta.

Kevadel, teise laine tipphetkel oli kaitseväes 269 nakatunut ning isolatsioonis ligi 1200 inimest. «Praegu, kui riigis on nakatumiste arv selgelt tõusuteel, on kaitseväes 40 nakatunut ning isolatsioonis veel 9 inimest. Vahest kõige olulisem märk vaktsineerimise positiivsest mõjust on see, et kui kaitseväes ka tekib uusi nakatunuid, on neid vaid mõni üksik – vaktsineerimine pärsib nakatumist ning viiruse võimalikku levikut kaitseväe sees,» lisas Lusti.

Ajateenistust läbivatest noormeestest ja neidudest on vaktsineeritud üle 90 protsendi. Ka sel nädalal alustasid teenistust ainult vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud ajateenijad.

«Vaktsineerimine on selgelt vähendanud nakatumist ja viiruse levikut ajateenijate hulgas ning taganud selle, et üksuste väljaõpe saab jätkuda plaanipäraselt. Praegu on kaitseväes diagnoositud neli Covid-19sse nakatunud ajateenijat. Varasemate lainete kõrghetkedel oli nakatunuid üle saja,» lisas kaitseväe peaarst Lusti.

Märksõnad
Tagasi üles