L, 4.02.2023

Valimiskomisjon rahuldas Otepää valda puudutava kaebuse osaliselt

Valimiskomisjon rahuldas Otepää valda puudutava kaebuse osaliselt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
17.10.2021, Tallinn. Kohalikud valimised Lasnamäel.
17.10.2021, Tallinn. Kohalikud valimised Lasnamäel. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Vabariigi valimiskomisjoni otsustas osaliselt rahuldada kaebuse, millega taotleti Otepää valla hääletamissedelite korduslugemist. Komisjon nõustus kaebaja väitega, et ühe sedeli puhul on alust uuesti hinnata selle kehtivust.

Kaebuses tuuakse välja, et Otepää valla valimiskomisjon märkis kehtetuks kaks hääletamissedelit, mille puhul valija tahe oli arusaadavalt väljendatud. Lisaks märgitakse kaebuses, et üht hääletamissedelit loeti topelt. Seetõttu palus kaebaja, kes kandideeris ka ise Otepää valla volikokku, et valla valimiskomisjon viiks läbi sedelite korduslugemise.

Otepää valla valimiskomisjoni selgitusel on kõnealuste kehtetute hääletamissedelite puhul ühe numbrit parandatud ja teise sedeli number pole loetav. Väide sedeli topeltlugemisest on valla valimiskomisjoni hinnangul tõendamata. Otepää valla hääletamistulemused tehti kindlaks avalikult ning kohal viibinud vaatlejad sellisele asjaolule tähelepanu ei juhtinud.

Vabariigi valimiskomisjon tutvus kaebusele lisatud fotodega kahest kehtetust sedelist. Neist ühe puhul on näha, et numbrit on parandatud ja pole üheselt selge, kas kirjas on 175 või 135. Seega on sedel kehtetu. Teise sedeli puhul on vabariigi valimiskomisjoni hinnangul pildilt näha, et sellele on kirjutatud registreerimisnumber 177 ning segadust numbrite 1 ja 7 eristamisel ei ole.

Seetõttu teeb vabariigi valimiskomisjon ettekirjutuse Otepää valla valimiskomisjonile hinnata veel kord vaidlusalust hääletamissedelit numbriga 177. Komisjon märgib, et juhul kui valla valimiskomisjon sedeli kehtivaks loeb, ei muuda see siiski Otepää valla valimistulemusi. Muus osas jättis vabariigi valimiskomisjon kaebuse rahuldamata.

Märksõnad
Tagasi üles