Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Lastekaitse liit annab president Kersti Kaljulaidile üle aumärgi

Kersti Kaljulaid FOTO: Tairo Lutter

Eesti Lastekaitse liit korraldab neljapäeval traditsioonilise aastakonverentsi «Kuidas elad, Eestimaa laps?», andes selle raames üle aumärgi president Kersti Kaljulaidile tema panuse eest laste ja perede heaolusse nii riigi presidendina kui ka läbi oma isikliku eeskuju.

«Kersti Kaljulaid on olnud rahva keskel, kuulates nii laste, noorte kui lastevanemate rõõme ja muresid,» ütles Eesti Lastekaitse liidu juhataja Varje Ojala.

Tema sõnul on Kaljulaid andnud nii suurte kui väikeste sõnadele ja mõtetele jõudu juurde ning vajadusel juhtinud julgelt avalikkuse tähelepanu erinevatele kitsaskohtadele.

«Igale lapsele on vajalik ja tähtis üles kasvada perekonnas. Vanematel tuleb esmase kohustusena last hoida ja kaitsta ning tagada tema eakohane ja igakülgne areng. Just õigusele kasvada perekonnas keskendub ka Lastekaitse Liidu selle aasta fookusteema. Meie ühiskonnas leidub erinevaid peremudeleid. Üks nendest on hoolduspere, mis pakub kaitset ja hoolt lastele, kellel ei ole võimalik elada oma bioloogiliste vanematega, tagades neile kasvamiseks turvalist keskkonda,» vahendati pressiteates. 

Saamaks teada hooldusperedes elavate laste osalemiskogemusi nende elu puudutavates otsustes, viis Lastekaitse liit sellel aastal läbi uuringu, mille sihtgrupiks olid 10–16-aastased hooldusperedes või asenduskodudes (sh perekodudes) kasvavad lapsed. 

«Ettekannetes pöörame tähelepanu järgmistele teemadele, millest ka asendushooldusel elavad lapsed läbiviidud uuringus rääkisid: Miks on vaja rääkida lapsega tema päritolust? Kuivõrd oluline on lapsega suhelda ja teda kaasata tema elu puudutavatesse otsustesse? Kuidas rääkida rasketest teemades,» selgitas konverentsi korraldaja Lastekaitse liidu projektijuht Ireen Kangro.

Lisaks Helen Saarnikule, kes on kõnealuse uuringu autoriks, esinevad konverentsil oma ettekannetega sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna nõunik Helen Jõks, Moreno Keskuse psühholoog-psühhoterapeut ning Laste ja Noorte Kriisiprogrammi liige Pille Isat, Tallinna Lastekodu juhataja Meelis Kukk, taipoksi treener, asendushooldus teenuse kogemusega noor Markko Moisar, kliiniline lapsepsühholoog Mariana Saksniit ja MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Tervitussõnad ütleb sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja õiguskantsleri kantselei laste ja noorte õiguste osakonna juhataja Andres Aru.

Tagasi üles
Back