Tartu spordi lühiuudised

Lenel Karu
TÜ/Bigbanki naiskond naasis Lätist mitme võiduga ja kerkis naiste Balti liiga tabelis teiseks. Foto: Arturs Stiebrins

Võrkpallinaiskond trügib kõrgemale

Võrkpallis jätkus nädalavahetusel naiste Balti liiga ning Tartu Ülikool/Bigbank kogus lõunanaabrite juures piisavalt punkte, et tõusta tabelis neljandalt kohalt teiseks. Reedel alistasid tartlased 3:0 Riga Stradina University/MVSi naiskonna, laupäeval tasavägises kohtumises 3:2 Jelgava ja pühapäeval 3:0 Riga Volleyball School/LU. TPM

TÜASK võidutses lamades surumises

Kilingi-Nõmmes selgitati laupäeval välja Eesti meistrid lamades surumises (varustusega). TÜASKi sportlased tulid tagasi silmapaistvate saavutuste ja mitme medaliga.

Noorte absoluutarvestuses sai meistriks Eliise Mikomägi, juunioride absoluutarvestuses Amanda Margaret Treier ning avatud klassis oma kehakaalus ka Mikomägi ja Treier ning Karoliine Holter. Meestest tulid oma kehakaalus Eesti meistriks noorte seas Mirko Leppik, Martin Grigorovitš ja Mikk Lehtoja, juunioride seas Rainer Raiend, juunioride absoluut­arvestuses Raiend, avatud klassis Mirko Leppik, Peep Päll ja Raiend. Noorte võistkondlikus arvestuses ja naiskondade seas oli parim TÜASK. TPM

Sündis uus rajarekord BMX-krossis

Nädalavahetusel sõideti Tartu BMX-krossi hallis traditsiooniline Tartu linna talviste karikavõistluste avaetapp. Pandeemia tõttu oli võistlejate rivi palju lühem, aga kohal olid Eesti parimad ja nelja Läti klubi krossiratturid.

Ajasõitudes ületati 13 sekundi piir ja uueks rajarekordiks on nüüd 12,96 sekundit, mille sõitis välja Tartu Velo klubi rattur Joonas Vaikmäe. Pühapäeval jätkusid kohasõidud ning mõlema päeva tulemusel olid Eesti ratturid lätlastest edukamad. TPM

Korvpallimeeskond sai esimese võidu

Hiljuti uue peatreeneri Niko­lajs Mazursi juhtimisel alustanud Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond teenis Eesti-Läti liigas esimese võidu kodusaalis, kus alistas eelmisel nädalal Pärnu Sadama meeskonna 82:77. Mäng läks lisaajale, mille Tartu enda kasuks pööras, ja lõpuks kirjutas võidu tabelisse. TPM